Zapowiedź spotkań – 14/11/2017

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 0

Aby trochę ostudzić emocje i się wyspać, w dniu dzisiejszym tylko 3 pojedynki. W każdym z nich będziemy mogli zobaczyć drużynę z czołówki ligi wg naszego najnowszego rankingu, a konkretnie z miejsc 2, 3, 5 i 6. Ponownie wszystkie drużyny będą przystępowały do meczu nie narzekając na zmęczenie przez mecze b2b.

1. Brooklyn Nets – Boston Celtics godz. 01:30

BKN 5-8, BOS 12-2

Drużyna z najlepszym bilansem w lidze i najdłuższą serią wygranych (już 12) odwiedzi graczy z Brooklynu, którzy nie mogą ustabilizować formy. Typowany przez wielu do nagrody MIP Russell przez kilka spotkań będzie nieaktywny przez uraz kolana. Pomimo zbilansowanego składu, dla Siatek będzie to duże osłabienie. D’Angelo jest najlepszym graczem Nets, zdobywa 20,9pkt/4,7zb/ 5,9zb/46%FG, tylko rzuty za 3 są jeszcze u niego do poprawy. Bostończycy wygrywają nawet bez swoich liderów, mają młodych i zdolnych: Jaylen Brown (14,7pkt/6,9zb/38%FG3) oraz Jayson Tatum (13,6pkt/5,8zb/48%FG3).

Absencje: Lin, D’Angelo Russell, niepewny Jarrett Allen, goście bez Irvinga i Haywarda.

Ciekawy matchup

  • Tatum vs. Carroll
  • Brown vs. Crabbe

2. Houston Rockets – Toronto Raptors godz. 02:00

HOU 11-3, TOR 7-5

Hit dnia. Kolejna drużyna, która już od 6 spotkań nie zaznała smaku porażki ugości, bądź nie, zawodników z Kanady. 2. miejsce w lidze w Offensive Rating zespołu Houston i 5. miejsce w tej samej kategorii Toronto – zapowiada się ciekawy mecz. Raptors idą z trendami, starają się grać bardziej zespołowo, notują o 19% więcej asyst niż w poprzednim sezonie (obecnie 21. miejsce w lidze), zwiększyli też ilość prób za 3 punkty o 28% (obecnie 7 miejsce w lidze). Natomiast Rockets wyznaczają kolejne trendy i rzucają za 3 punkty jeszcze więcej niż w poprzednim sezonie (wzrost o 11% i 44 próby)… nie wiedziałem, że tak można.

Absencje: Chris Paul, Nene, po stronie gości nie jest pewny występ Powella.

Ciekawy matchup

  • Harden vs. Lowry
  • Eric Gordon vs. Derozan

3. Dallas Mavericks – San Antonio Spurs godz. 02:30

DAL 2-12, SAS 8-5

Obydwie ekipy są bardzo wysoko ocenianymi organizacjami, mają oddanych fanów , dobrego trenera, normalnych Właścicieli, są jednak w obecnym sezonie w zupełnie innych miejscach jeśli chodzi o wyniki. W ostatnich 5 spotkaniach San Antonio zaliczyło tylko jedną przegraną (z Milwaukee), Dallas natomiast… no cóż. Jak widać na przykładzie Dallas, nie zawsze wszystko uda się zaplanować w 100%. Mavericks starają się dostosować do panujących trendów i forsują duże ilości rzutów za 3 – 3 miejsce w lidze i 33 próby na mecz. Popovich trójek nie lubi i jego zawodnicy są na 27. miejscu z 23 próbami na mecz.

Absencje: Seth Curry, niepewni Devin Harris, McRoberts, po stronie gości nie wystąpią Tony Parker, Leonard i Derrick White, wątpliwy występ Greena i Lauvergne.

Ciekawy matchup

  • Carlise vs. Popovich
  • europejski pojedynek dinozaurów Dirk vs. Pau

BONUS. Żeby jeszcze lepiej zrozumieć myśl trenera Mike D’Antoniego proszę spójrzcie na tabelę:

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *