Labs Raport: Przegrany powrót Melo, 13. z rzędu Houston, kolejne triple-double LeBrona

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 5

8 spotkań rozegrano w sobotę i historią był powrót Carmelo Anthony’ego do Nowego Jorku. Melo nie zdobył ani jednego punktu w drugiej połowie i Thunder przegrali z gospodarzami, grającymi bez Kristapsa Porzingisa. Swoją 13. kolejną wygraną zaliczyli Houston Rockets, w Minneapolis do niespodziewanej wygranej Phoenix Suns doprowadził Isaiah Canaan, a LeBron James z kolejnym triple-double poprowadził Cavs do wygranej. Zapraszam na Labs Raport!

Carmelo Anthony zdobył tylko 12 punktów i nie zapunktował ani razu w drugiej połowie w swoim powrocie do Nowego Jorku, a Oklahoma City Thunder nie poradziła sobie z New York Knicks, którzy grali bez Kristapsa Porzingisa.

W jego zastępstwie najlepsze w sezonie 30 punktów zdobył Michael Beasley. 25 punktów zdobył Russell Westbrook, ale gościom nie wystarczyło sił na finiszu po wyczerpującym meczu w Filadelfii ostatniej nocy.

Oklahoma City Thunder @ New York Knicks, 96-111

Bolące kolano nie przeszkodziło Jamesowi Hardenowi w zdobyciu 31 punktów i poprowadzeniu Houston Rockets do 13. kolejnej wygranej. Pomógł mu Chris Paul, który 23 z 25 punktów zdobył po przerwie. Rakiety nie zagrały idealnego spotkania (15 strat), ale już w czwartej kwarcie przejęli większe prowadzenie i potem już tylko go broniły. Giannis Antetokounmpo miał 28 punktów, 9 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty.

Milwaukee Bucks @ Houston Rockets, 111-115

San Antonio Spurs – bez Kawhi’a Leonarda – w samej końcówce spotkania przegrywali aż 11 punktami, ale zdobyli ostatnie 13 punktów w meczu i pokonali Dallas Mavericks. Game-winnera na 3.1 sekundy przed końcem trafił Manu Ginobili. 22 punkty i 14 zbiórek miał LaMarcus Aldridge, który wcześniej swoim jumperem doprowadził do remisu. 21 punktów dla Mavs zdobył Maxi Kleber.

Dallas Mavericks @ San Antonio Spurs, 96-98

Po raz trzeci w ostatnich 4 meczach, LeBron James zaliczył triple-double – 29 punkty, 11 zbiórek, 10 asyst) i poprowadził Cleveland Cavaliers do zwycięstwa nad Utah Jazz. Cavs wygrali 17 z ostatnich 18 spotkań i 11 z rzędu w Quicken Loans Arena. Jazz – 26 punktów Donovana Mitchella – grali bez Rudy’ego Goberta oraz Derricka Favorsa.

Utah Jazz @ Cleveland Cavaliers, 100-109

Dopiero co zatrudniony z G-League Isaiah Canaan na 6 sekund przed końcem stanął na linii rzutów wolnych i trafił wszystkie 3 rzuty z linii, dając Phoenix Suns zwycięstwo nad Minnesotą Timberwolves. Dla Wilków 28 punktów zdobył Karl-Anthony Towns. Suns popełnili aż 27 strat, ale wygrali walkę na tablicach 52-31 i zdobyli 66 punktów w drugiej połowie.

Phoenix Suns @ Minnesota Timberwolves, 108-106

Boston Celtics w trzeciej kwarcie stracili 21-punktowe prowadzenie, ale ostatnią ćwiartkę rozpoczęli od zdobycia 16 kolejnych punktów i pokonali Grizzlies w Memphis. Dla gospodarzy 30 punktów i 10 zbiórek miał Marc Gasol, ale nie pozwoliło to Niedźwiedziom uniknąć 17 porażki w ostatnich 19 spotkaniach.

Boston Celtics @ Memphis Grizzlies, 102-93

Portland Trail Blazers pokonali na wyjeździe Charlotte Hornets i była to już trzecia z rzędu wygrana w ciągu 4 dni. Szerszenie były w grze do samego końca, ale w końcówce nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych szans do przejęcia prowadzenia. 25 punktów zdobył C.J. McCollum.

Portland Trail Blazers @ Charlotte Hornets, 93-91

Po razu drugi w tym miesiącu Josh Richardson pobił swój career-high i wystarczyło to do zwycięstwa Miami Heat. Richardson zdobył 28 punktów, a dzięki wygranej nad Los Angeles Clippers, Erik Spoelstra przesunął się na 1. miejsce na liście najbardziej zwycięskich trenerów w historii organizacji (455 zwycięstw).

Los Angeles Clippers @ Miami Heat, 85-90