Draymond: Kibice Cavs nie powinni martwić się bilansem drużyny, tylko minutami LeBrona

Paweł Mocek Newsy 3

W czasie swojego Q&A z Samem Amickiem z USA Today, Draymond Green powiedział, że kibice Cleveland Cavaliers nie powinni martwić się dotychczasowymi wynikami drużyny. Zwrócił jednak uwagę na dużą liczbę minut LeBrona Jamesa.

Myślę, że nikt nie powinien panikować 12, czy 13 meczów po początku sezonu. Istnieją jednak pewne problemy z nimi związane. W tym samym czasie, nie mają wciąż 30-punktowego gracza, który siedzi kontuzjowany na ławce. Więc według mnie, zmartwieniem jest raczej to, że LeBron gra tyle minut.

Tak, jest superczłowiekiem, ale pewnym momencie jego supermoce znikają, więc to byłby przedmiot mojej obawy, jeśli byłbym kibicem Cavs, albo ich zawodnikiem, mówiłbym „Stary, on gra sporo 40-minutowych meczów, a jest dopiero 12. listopada”. Ale i tak na razie bym nie panikował.

32-letni James gra średnio 38.1 minuty na mecz, co jest jego najwyższym wynikiem od sezonu 2010/11. Sześciokrotnie przekroczył już granicę 40 minut.

3 Komentarze

  1. Allen Iverson grał co sezon 40 minut i w górę, więc nie wiem o co chodzi…

    1. Ile AI zdobył tytułów grając po 40 minut? Ile AI rozegrał sezonów w NBA? I w jakim wieku rozegrał ostatni dobry sezon w NBA?

      LeBron za miesiąc będzie miał 33 lata, gra 15. sezon i chyba nikt nie wierzy, że w kolejnym jego statystyki polecą na 17 ppg. Z całym szacunkiem do AI, to fatalne porównanie 🙂

    2. Tak porównanie słabe, dodatkowo lebron gra na dużo dużo większej fizycznosci niż AI. Jeżeli rotacja się nie zmieni to faktycznie może zabraknąć energii na po.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *