Tom Thibodeau zwolniony z Minnesoty Timberwolves

Marta Kiszko Inne Newsy Strona Główna 4

Minnesota Timberwolves zwolnili szkoleniowca Toma Thibodeau zaraz po wygranym meczu 86-108 z Los Angeles Lakers. Tymczasowym trenerem Wilków został 32-letni Ryan Saunders, syn zmarłego w 2015 roku Flipa Saundersa.

Do zwolnienia doszło 30 minut po wygranej nad Los Angeles Lakers. Glen Taylor oddelegował to zadanie GM-owi Scottowi Laydenowi oraz CEO ds. biznesu i marketingu, Ethanowi Cassonowi.

“Chcielibyśmy podziękować Tomowi za cały wysiłek. Tego typu decyzje nigdy nie są łatwe, ale zrozumieliśmy, że są konieczne, by organizacja mogła pójść do przodu.” – oświadczył Glen Taylor, właściciel Wolves

Zawodnicy Wolves byli sfrustrowani sposobem szkoleniowym Thibodeau – brakiem komunikacji z trenerem oraz forsowaniem minut dla starterów. Dodatkowo, wizja Thibsa nie spinała się z marketingową wizją Cassona. Ex-szkoleniowiec nie miał dobrej reputacji wśród kibiców, wielokrotnie buczano przy okazji wywoływania jego nazwiska podczas prezentacji składu Wolves przed meczami. Obawiano się, że w nadchodzącym sezonie organizacja może stracić na mniejszej ilości wykupionych abonamentów biletowych. Już teraz Wilki są na 29. lokacie wśród zespołów z najlepszym wynikiem, jeśli chodzi o ilość wyprzedanych biletów na mecze.

Thibodeau znajdował się na gorącym krześle od momentu konfliktu Jimmy’ego Butlera z organizacją. Przekonywał jednak, że wszystko ma pod kontrolą, a niesforny Butler nie ma wpływu na atmosferę w drużynie i formę zawodników na parkiecie.

Decyzja o zwolnieniu jest dość niespodziewana, zwłaszcza, że Wolves dopiero co zrobili blowout na Lakers. Jednak Glenowi Taylorowi nie podobało się to, w jakim kierunku idzie organizacja i zdecydował, że należy działać już teraz. Thibodeau miał ważny kontrakt jeszcze przez 2 lata.

Źródła mówią, że nieoficjalnym kandydatem na przejęcie długoterminowo pałeczki trenerskiej jest Fred Hoiberg. The Athletics jednak nie potwierdzają, że były trener Bulls znajduje się w najbliższych planach organizacji z Minnesoty. Taylor póki co chce dać szansę Ryanowi Saundersowi, który cieszy się poważaniem wśród zawodników Timberwolves.

4 Komentarze

  1. No, nareszcie! Tom chyba dłużej posiedzi teraz w urzędzie pracy

  2. Przy Hoibergu, to by w ogóle przestali trenować.

  3. Pingback:Prasówka NBA: Timberwolves pozbyli się trenera, Parsons na wylocie z Grizzlies, Brett Brown broni Butlera - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

  4. Szok, normalnie szok ….. że tak długo się utrzymał.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *