Jahlil Okafor wyląduje w Bostonie?

Paweł Mocek Newsy 5

Philadelphia 76ers nie podjęli opcji na czwarty rok kontraktu Jahlila Okafora i środkowy Sixers zdążył już publicznie powiedzieć, że chciałby jak najszybciej zostać wymieniony lub wykupić swoją umowę. Jeśli stanie się to drugie, to najbardziej prawdopodobnym scenariuszem może być dla niego dołączenie do Boston Celtics.

Według Pompeya, właśnie zainteresowanie Celtics może być powodem, dla którego Sixers woleliby wymienić Okafora gdzieś indziej, a nie dopuścić do buy-outu. Boston posiada disabled player exception w wysokości 8 milionów dolarów, które mógłby użyć właśnie na Okafora.

Celtics byli już wcześniej zainteresowani sprowadzeniem Okafora, gdy Sixers po raz pierwszy wystawili go na rynek wymian. Teraz jednak Philadelphia nie chciałaby oddawać go do Bostonu i konflikt pomiędzy zawodnikiem a panami Colangelo może potrwać jeszcze sporo czasu.

5 Komentarze

  1. Dziwna sprawa , umówmy się że Okafor to nie jest szrot , 76ers wolą go stracić za nic niż np oddać go Bostonowi za 2rd Pick ?

    1. Nie stracić, a oddać gdzieś indziej. Mają nadzieję, że wymienią go gdzieś indziej, a nie do Bostonu – nie chcą wzmacniać swojego rywala.

  2. Boston będzie jednym z głównych rywali Philly do wygrania Wschodu za kilka lat. Celtowie to nie tylko tu i teraz jak na przykład Cavs. Skład mają mlody i będą w ścisłej czołówce przez wiele lat. Z tej perspektywy lepiej sprzedać Okafora do innej drużyny.

  3. Ciekawi mnie bardzo jak Boston bedzie sie spisywal kiedy wroci Morris. Osobiscie uwazam ze Okafor to byla by dobra opcja na wzmocnienie lawki/skladu.

  4. Okafor na centra, Horford na pf a Morris jako pierwszy z ławki. Tyle, że tak jak napisał Paweł, pewnie do Bostonu go nie sprzedadzą, prędzej na zachód gdzieś.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *