Re-draft 1999 – pick #8

Maciej Jaguszewski Inne Re-draft Strona Główna 2

Ósmy pick draftu 1999 posiadali Cleveland Cavaliers. Pozyskali oni ten wybór od Boston Celtics. Wówczas najlepszym graczem drużyny z Ohio był Shawn Kemp. Kogo Cavs wybiorą w naszym re-drafcie, by się wzmocnić? Czy tak, jak w drafcie 1999 postawią na Andre Millera, czy zdecydują się na kogoś innego?

Z siódmym wyborem re-draftu 1999 Wizards wzięli Shawna Mariona, który cieszył się poparciem 29,3% głosujących. Tuż za nim uplasowali się Jason Terry (25,9%) oraz Ron Artest (20,7%). Kolejne miejsca zajęli Andre Miller (12,1%), Andrei Kirilenko (8,6%) oraz Jeff Foster (3,4%).

Zanim kolejny wybór, warto poznać sytuację drużyny, która wybierała jako ósma:

#8 – Cleveland Cavaliers

Prowadzeni przez Shawna Kempa Cavs zajęli 11. miejsce na Wschodzie. Oprócz silnego skrzydłowego znanego z gry dla Seattle Supersonics, reszta składu nie zachwycała – byli to solidni gracze zadaniowi. Żaden z pozostałych graczy Cavs w sezonie 1998/99 nie przekroczył 12 oczek na mecz. Ten wybór w drafcie Cavaliers pozyskali od Celtics w wymianie w trakcie sezonu, natomiast mieli też swój wybór, 11. pick. Wydaje się, że najbardziej było potrzeba graczy obwodowych (lub niskiego skrzydłowego) i takich zawodników też wówczas wybrali – Andre Millera i Trajana Langdona. O ile Miller stał się solidnym rozgrywającym na lata, to Langdon po 3 latach (119 meczach) opuścił NBA. Na kogo postawiliby u nas w re-drafcie?

Głosowanie, pod tym linkiem, potrwa do jutra (22 lutego) do godz. 9.

2 Komentarze

  1. Marion miał iść do Phoenix !!!!

    1. No niestety szybciej go wzięto niż w prawdziwym drafcie… jutro zatem będzie wyzwanie dla Suns – kogo wybrać? 😉

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *