Zapowiedź: Game 5 w Bostonie, Celtics mogą powtórzyć sukces sprzed roku

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 2

Znamy już trzy zespoły, które zameldowały się w finałach konferencji. Do obsadzenia pozostało już tylko jedno miejsce i być może dzisiaj poznamy ostatni zespół, który awansuje do kolejnej rundy.

Boston Celtics (2) – Philadelphia 76ers (3), 02:00

Mimo, że w sezonie zasadniczym Boston zajął drugie miejsce na wschodzie, to nikt szczególnie na nich nie stawiał ze względu na kontuzje swoich kluczowych zawodników. Oni jednak na przekór, najpierw wyeliminowali Milwaukee Bucks, a teraz są o krok od wygrania rywalizacji z 76ers, bowiem po czterech meczach mamy wynik 3-1 dla „Zielonych”. Już chyba tylko cud mógłby uratować Szóstki i jak widać po dotychczasowych spotkaniach, młodzież z Pensylwanii chyba nie jest jeszcze gotowa na awans do finału konferencji. W dzisiejszym spotkaniu faworytem są Celtics, ale ich szanse to ledwo 56%. Czy 76ers wyrwą jeszcze jakiś mecz?

Absencje: BOS – Irving, Hayward, Theis, niepewny Larkin; PHI – nikt;

Ciekawy matchup:

 • Terry Rozier v. Ben Simmons

Stan rywalizacji: 3 – 1

Dotychczasowe spotkania w playoff:

 1. Boston Celtics – Philadelphia 76ers (117-101)
 2. Boston Celtics – Philadelphia 76ers (108-103)
 3. Philadelphia 76ers – Boston Celtics (98-101 po dogrywce)
 4. Philadelphia 76ers – Boston Celtics (103-92)

2 Komentarze

 1. Trochę się podśmiechuję, jak czytam o „młodzieży” z Sixers, bo Simmons/Embiid/Saric/Covington ma większą średnią wieku od Irvinga/Browna/Tatuma/Haywarda 😀 a w Bostonie nie gra tych dwóch najstarszych – a Rozier i Smart jeszcze bardziej zaniżają ich średnią wieku 😀

  1. @Asik
   Masz rację, chodzi raczej o to, iż utarło się, by w kontekście Philly mówić o młodzieży myśląc o Simmonsie, Embiidzie i Fultzu. Sarić co prawda gra dopiero drugi sezon, ale już o Covingtonie nikt nie myśli w kategoriach „młodzików” – 5 sezonów na parkietach NBA.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Fast Break: Żegnamy Stana ze Stanu Michigan
Cztery lata trwała przygoda Stana Van Gundy'ego oraz jego przybocznego generalnego menedżera Jeffa Bowera w ...