Klay Thompson i Warriors rozmawiają o przedłużeniu kontraktu

Marta Kiszko Newsy 1

Golden State Warriors i Klay Thompson ustalają warunki przedłużenia kontraktu – donosi Marcus Thompson II z The Athletic.

Warriors mogliby przedłużyć umowę z Thompsonem o kolejne cztery lata, podczas których zarobiłby 102 mln dolarów. Reprezentowałby barwy klubu z Bay Area do końca sezonu 2022/23. Inne kluby mogą zaoferować mu znacznie więcej pieniędzy – aż 188 mln dolarów za pięć lat gry, ale ponoć Thompson wolałby zostać w obecnej drużynie, z którą zdobył dwa mistrzostwa.

Kilka dni temu udzielił wywiadu dla Bleacher Report, w którym podkreślał swoje przywiązanie do organizacji:

„Byłem częścią budowy tej kultury. Nie chciałbym zostawiać wszystkiego, na co pracowałem, choć byłby to nowy początek. Byłem pionierem i jestem jednym z najdłużej grających zawodników [w organizacji], pomijając Stepha, więc jestem dumny z tego, jak rozwinęli się Warriors. To, że nie jestem twarzą drużyny, nie oznacza, że nie jestem częścią tej kultury. Prawdziwi fani i ludzie w organizacji oraz koledzy w lidze widzą ile pracy wkładam i wiedzą, jak ważnym elementem jestem w kontekście sukcesu w ostatnich pięciu, sześciu, czy siedmiu latach. Mam tutaj tożsamość. Trudno byłoby mi sobie wyobrazić to, że miałbym grać gdzieś indziej.”

Thompson ma gwarantowany jeszcze jeden rok kontraktu z Golden State Warriors, w którym zarobi 18.9 mln dolarów.

Komentarze

  1. Brawo Klay. Takich koszykarzy już jest bardzo mało.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *