Dwane Casey zwolniony z roli trenera Toronto Raptors

Marta Kiszko Newsy 2

Dwane Casey zwolniony z roli trenera Toronto Raptors. Po sweepie z Cleveland Cavaliers, Masai Ujiri zdecydował się na zmiany i zwolnił dotychczasowego szkoleniowca jedynej drużyny z Kanady.

Casey trenował Raptors od sezonu 2011/12. Za jego kadencji Toronto awansowało pięciokrotnie do Playoffów, ale nigdy nie zaszli dalej niż do Finałów Konferencji. W obecnym sezonie Casey poprowadził Raptors do najlepszego bilansu na Wschodzie (59-23). Był to także najlepszy bilans w historii tej drużyny, której początki sięgają 1995 roku. Decyzja o zwolnieniu zapadła po tym, jak Toronto Raptors nie przeszli do Finału Wschodu, oddając serię z Cavaliers 4-0. Casey jednym z głównych kandydatów do statuetki Trenera Roku.

„To trudny, ale konieczny krok… [Casey] był ważną postacią w kreowaniu tożsamości i kultury Raptors. Jesteśmy z tego dumni” – powiedział Masai Ujiri

Nie znamy jeszcze nazwiska nowego szkoleniowca zespołu z Kanady, ale na celowniku Toronto znajduje się Mike Budenholzer, który we wtorek spotykał się z włodarzami Milwaukee Bucks.

2 Komentarze

  1. życzę Raptorom takiej zmiany jak GSW z Marka Jacksona na Steva Kerra i sykcesów
    go Raptors

  2. Casey do Orlando albo Bucks szkolić młodych 🙂

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *