Zapowiedź: Finały Zachodu przenoszą się do Oakland, Warriors chcą utrzymać przewagę parkietu

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 0

W Houston, Golden State Warriors przejęli przewagę parkietu, ale aby ją utrzymać, muszą wygrać oba spotkania u siebie. Zarówno Warriors, jak i Houston Rockets pokazały w odrębnych meczach, że potrafią ze sobą grać i niwelować swoje przewagi na parkiecie. O sile obu drużyn świadczy fakt, że Maszyna wytypowała szanse na tytuł i łącznie aż 82% szans na pierścień mają drużyny z Konferencji Zachodniej (Boston ma 13%, zaś Cavs 5%). Zapraszamy do zapowiedzi.

* Absencje wpisywane są w godzinach przedpołudniowych do czasu rozpoczęcia spotkania status nieobecnych zawodników może ulec zmianie.

1. Golden State Warriors (2) – Houston Rockets (1), 02:00

Zarówno jedna, jak i druga drużyna są nie do pokonania, gdy „wejdą w mecz”. Do tej pory jedno spotkanie wyszło graczom Warriors, a drugie Rockets. W drugim pojedynku zawodnicy z Houston pokazali, że nie zamierzają się łatwo poddać w tej rywalizacji i wrócili do grania, które prezentowali przez większość sezonu. Szybka gra, dużo biegania i armia strzelców przyczajona na dystansie. Ciężko będzie jednak powtórzyć tak dobre spotkanie, ponieważ Kerr znany jest z udoskonaleń defensywnych w kolejnych meczach playoffów. Dla Warriors do sukcesu będzie jeszcze potrzebny lepszy mecz Curry’ego (1/8 za 3 punkty). W Golden State musi się znaleźć jeszcze jeden zawodnik, oprócz Duranta, zdolny pociągnąć drużynę. Dzisiaj życzymy sobie, aby obie drużyny „weszły w mecz” i zaprezentowały nam wysokiej jakości ofensywny basket i emocjonującą końcówką. Maszyna też w to wierzy i daje tylko 51% szans na wygraną zawodnikom Warriors. W meczu numer jeden obie drużyny oddały łącznie 70 rzutów zza łuku, a w Game 2 ta liczba wynosiła już 72 oddane trójki. Kto lepiej nastawi celownik – ten wygra, gra w pomalowanym się nie liczy.

Absencje: GSW – McCaw; HOU– nikt;

Ciekawy matchup:

  • Steph Curry – Chris Paul

Stan rywalizacji: 1 – 1

Dotychczasowe spotkania w playoff:

  1. Houston Rockets – Golden State Warriors (106-119)
  2. Houston Rockets – Golden State Warriors (127-105)

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Jerami Grant chciałby zostać w Oklahoma City Thunder
W rozmowie z Adrianem Wojnarowskim podczas tegorocznego Draft Combine, Jerami Grant powiedział, że istnieje spora ...