Zmiany w loterii draftu najwcześniej od 2019 roku

Paweł Mocek Newsy 1

Informowaliśmy parę dni temu o możliwości zmian w loterii draftu, które miałyby na celu zniechęcić drużyny do tankowania. Teraz wiadomo już, że głosowanie w sprawie nowych zasad zostanie przeprowadzone 28. września. Jeśli Board of Governors przyjmą zmiany, zostaną one wprowadzone dopiero w loterii 2019.

Według nowych zasad, trzy najgorsze drużyny w lidze miałyby jednakowe 14-procentowe szanse na wylosowanie pierwszego wyboru w drafcie. W efekcie, szanse pozostałych 11 drużyn na 1. pick zmalałyby o 1-2%.

Według nowych zasad, drużyna mogłaby „spaść” w loterii maksymalnie o 4 numery w dół (przykładowo najgorszy zespół w lidze w najgorszym razie wybierałby z 5. pickiem). Obecnie, możliwy jest spadek o 3 miejsca.

Poprzednie głosowanie w sprawie reform w loterii było przeprowadzone w 2014 roku, jednak wówczas nie przyjęto ich. Za zmianami było 17 z 30 właścicieli, a potrzebne są 23 głosy Board of Governors. Obecny system loterii działa nieprzerwanie od 1990 roku.

Komentarze

  1. Pingback:Zmiany w loterii draftu zatwierdzone! - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Zapowiedź sezonu 2017/18: Sacramento Kings
Po wymianie DeMarcusa Cousinsa skończył się w Sacramento czas budowania drużyny, która ma za zadanie ...