Russell Westbrook podpisuje 5-letnie przedłużenie kontraktu warte $205 milionów!

Paweł Mocek Newsy 5

Po udanych wymianach, Oklahoma City Thunder chcieli dopełnić udany offseason jeszcze jednym krokiem i właśnie im się to udało. Russell Westbrook podpisał pięcioletnie, maksymalne przedłużenie umowy, dzięki któremu zarobi 205 milionów dolarów. Nowa umowa kończy się więc po sezonie 2022/23.

Westbrook podpisał nową umowę używając tzw. Designated Veteran Extension. Wcześniej w tym offseason skorzystali z tego przywileju także Stephen Curry, James Harden oraz John Wall. Jego nowy kontrakt będzie wart więc 35% salary-cap w sezonie 2018/19 i będzie wzrastał w kolejnych latach o 8%.

Rozgrywający Oklahomy City Thunder podpisuje umowę po sezonie, w którym pobił rekord w liczbie zdobytych triple-doubles (42), zaliczał średnio triple-double jako drugi gracz w historii (31.6 punktu, 10.7 zbiórki, 10.4 asysty) i zdobył nagrodę MVP. Jego Thunder odpadli jednak w playoffach już w pierwszej rundzie.

Decyzja Westbrooka została podjęta po niezwykle udanym offseason dla Thunder, w którym organizacja przygarnęła w wymianach Paula George’a oraz Carmelo Anthony’ego.

5 Komentarze

  1. No drama? Stracił cały szacunek jaki do niego miałem. Na poważnie to serca do gry, szczerości nie można mu odmówić. Za to go lubię. Nie wiem jak, ale niech jakimś cudem wygrają w tym roku.

  2. hejka przed chwilą słuchałem materiału, że 233mln na 6lat. to wiadomo 5 czy 6lat? jeśli salary cap się nie zwiększy okc blokuje się, zwłaszcza jeśli jakikolwiek inny allstar chciałby nawet zbliżony konkrakt

    1. Przedłużenie jest 5-letnie. Ostatni rok starej umowy (na ten sezon) + 5-letnie przedłużenie = 233mln/6 lat

  3. A propo hajsu, droga redakcjo czy jest jakas szansa zeby Was wesprzec finansowo???

    1. Dziękujemy za chęci, ale jak na razie nie myślimy o uzyskiwaniu wsparcia 🙂 Piszemy dla przyjemności i największą motywacją jest dla nas to, że chcecie nas czytać i komentować. Dziękujemy!

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Zapowiedź sezonu 2017/18: Phoenix Suns
Suns przez ostatnie lata konswekwentnie budowali swoją drużynę przez draft, nie walcząc o nic w ...