David Fizdale zwolniony!

Paweł Mocek Newsy 3

Dzisiaj doszło do drugiego zwolnienia trenera w tym sezonie. Po stracie posady przez Earla Watsona miesiąc temu, tym razem ze swoją pracą żegna się szkoleniowiec Memphis Grizzlies, David Fizdale. O wszystkim poinformował jako pierwszy Adrian Wojnarowski z ESPN.

Niedługo potem informację tę potwierdził też zespół. Obowiązki trenera przejmie przejściowo J.B. Bickerstaff.

Fizdale trenował Grizzlies od poprzedniego sezonu, gdy objął schedę po zwolniony Dave’ie Joergerze. W poprzednim sezonie Memphis z bilansem 43-39 udało się awansować do playoffów, jednak pierwszy miesiąc rozgrywek 2017/18 nie był dla nich już taki udany. Grizzlies są obecnie na 8-meczowej serii porażek i notują bilans 7-12.

Według Sun Sentinel, spory udział w zwolnieniu Fizdale’a mogła mieć jego relacja z Markiem Gasolem. Hiszpan był sfrustrowany faktem, że nie został wystawiony na boisko w czwartej kwarcie ostatniego spotkania przeciwko Brooklyn Nets.

3 Komentarze

  1. Fizdale ledwo spadł poniżej 50% zwycięstw z Grizzlies i już wyleciał… Ciekawe co więcej było za kulisami tej decyzji. Jeśli nie były to kwestie ego trenera, ani „weinsteinowe” klimaty – chciałbym, żeby ktoś z PHX szybko zadzwonił i przejął Fizdela. W zeszłym sezonie gość pokazał się z bardzo dobrej strony w roli head coacha. Dlatego też mi trudno uwierzyć, że kolejny trener Miśków z tym składem wejdzie do Playoffs, choć pewnie bilans >0,37 jest w stanie wyciągnąć.

  2. Pingback:Grizzlies odrzucili zapytania o Gasola - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

  3. Tam byl ewidentny konflikt na linii Gasol – Fizdale. Zwolnienie Dave’a oznacza, ze Marc sie nigdzie nie wybiera i byc moze nie bedzie przebudowy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *