Jimmy Butler w Philadelphia 76ers. Robert Covington i Dario Sarić zawodnikami Timberwolves

Marta Kiszko Newsy 9

Minnesota Timberwolves wreszcie znaleźli wymianę dla Jimmy’ego Butlera. Zawodnik zostanie graczem Philadelphii 76ers i utworzy wielką trójkę razem z Joelem Embiidem i Benem Simmonsem. W zamian za Butlera, Minnesota Timberwolves otrzymają Roberta Covingtona, Dario Saricia, Jerryda Baylessa a także drugorundowy pick draftu 2022. W wymianie mają być uwzględnieni także Justin Patton, który razem z Butlerem dołącza do Sixers.

Według Adriana Wojnarowskiego, oczekuje się, że Jimmy Butler podpisze tego lata wieloletni kontrakt z nowym klubem.

9 Komentarze

 1. O fuck!!! Nie wiem, czy to dobry deal dla 76-ers. Pozbycie się Covingtona to duży błąd. Saric też wnosił dużo dobrego do ofensywy.

 2. No to chyba win-win. Mimo wszystko brawo Thibs. Teraz naprawde ruchy Ryana np bledsoe wyglądają bardzo blado.

 3. No i jak baylessa zwolni minny … nie wiem bardzo dawno go nie widziałem … ale lepszy jest od canaana?

 4. Jezeli Butlerowi nie przypadnie do gustu etyka pracy mlodych 76ers to w przyszlym sezonie pewnie podpisze kontrakt w innym klubie, a Philly ten trade odbije sie czkawka

 5. Szok.
  Zły deal dla 76ers. Najpierw mówią, że „trust the proces”, a teraz co?
  Simmons jakoś przestał się rozwijać (wiem, że to dopiero początek sezonu), Sarić bez formy. Fultz to już w ogóle nie wiadomo co… 76ers nie są tak „sexy” jak kilka miesięcy temu.
  Odnoszę wrażenie, że zestaw osobowości w Filadelfii nie służył Dario S. i odżyje on w Minny.
  Naturalnie tylko indywidualnie będzie to zysk dla Sarica, bo Sota nie wejdzie do PO – wydaje się, że ani Wiggins, ani KAT nie mają charakteru liderów, no ale mają kupę chajsu i nieco mniej ambicji…
  Wymianę będzie można ocenić tak na prawdę po sezonie – pytanie co zrobi Butler?

  Jak dla mnie Minny na plus w wymianie długofalowo, bo w tym sezonie są w plecy – jedynie zmiana trenera może pomóc.

  1. Odżyje w Minny pod warunkiem, że Thibs mu pozwoli oddychać.

 6. Szkoda Roberta. Był w Philli „od początku” procesu. Jak nikt inny nie grał jeszcze to on ciągnął ten wózek… Super zawodnik i dziwnie będzie mu w trykocie Minny… Teraz jeszcze bardziej nie æubie 76ers. Myślicie że to koniec Butlerdramy??

 7. Dobry trade. Saric jakis zagubiony w tym sezonie zupełnie. Z Butlerem na pewno są dogadani, że zostanie. Szkoda Covingtona, bo to był jedyny ich dobry obrońca w polu, ale miał słabe skuteczności i wcale nie tak niski kontrakt jak na zadaniowca (10M+). Szkoda, że nie udało się wcisnąć Fultza w tej wymianie, ale pewnie musieliby dodać pare picków żeby się go pozbyć na tym etapie 😉
  Philly sie zorientowało, że proces dobiegł końca i wylądowali na czwartym miejscu na wschodzie bez perspektyw na nic więcej. Podpisywanie wolnych agentów w tym roku otworzylo im chyba oczy, że trzeba to jednak zrobic inaczej i poszukać jeszcze jednej gwiazdy, zamiast liczyć na cud i podpisanie całej gromadki.

 8. Pingback:Podsumowanie tygodnia - Week 4 - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *