Prasówka NBA: Lakers wymieniają i mają jeszcze więcej miejsca w budżecie, LeBron sprawia prezent Davisowi

Mateusz Jakubiak Prasówka Strona Główna 2

Los Angeles Lakers dokonali wymiany z Washington Wizards, aby zrobić w swoim budżecie jeszcze więcej miejsca. Do stolicy trafili Mo Wagner, Isaac Bonga, Jemerrio Jones oraz wybór w drugiej rundzie draftu 2022. Jest to część transferu Anthony Davis z New Orleans Pelicans. Davis zrezygnował zrezygnował z wartego 4 miliony dolarów trade kickera. „Jeziorowcy” mają w tej chwili wolne 32 miliony dolarów w swoim salary na maksymalny kontrakt.
[źródło: Adrian Wojnarowski, Zach Lowe/ESPN]

Wśród kandydatów do gry w Lakers wymienia się Kyriego Irvinga oraz Kawhia Leonarda.
[źródło: Marc Stein/The New York Times]

W Los Angeles mają również plan na wypadek, gdyby nie udało im się podpisać maksymalnych umów z Leonardem czy D’Angelo Russellem. Wtedy mogliby rozdzielić przeznaczoną na ten cel kwotę na kilku zawodników, a wśród kandydatów wymienia się Danny’a Greena, Terrence’a Rossa oraz Seth Curry’ego, czyli zawodników z umiejętnościami strzeleckimi.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

LeBron James postanowił sprawić prezent Anthony’emu Davisowi i przekazał mu swój numer #23, aby ten występował z nim w Lakers. James grał wcześniej także z #6 i mówi się, iż ta cyfra znajdzie się na jego trykocie w nowym sezonie NBA. Podobno z tym numerem LBJ pojawi się w filmie „Space Jam 2”.
[źródło: Chris Haynes/Yahoo! Sports]

Prawdopodobnie najciekawszym nazwiskiem obecnie na rynku jest wspomniany wcześniej Kawhi Leonard. Nowy-stary mistrz NBA 30 czerwca ma się spotkać z włodarzami obydwu klubów z Los Angeles, czyli Clippers i Lakers.
[źródło: Chris Haynes/Yahoo! Sports]

Leonard planuje spotkać się także z Toronto Raptors. Nad zaplanowaniem takich rozmów pracują także New York Knicks.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

New York Knicks rozważą kandydatury Juliusa Randle’a oraz Bobby’ego Portisa, jeżeli nie uda im się zakontraktować któregoś z „topowych” wolnych agentów. NYK, według New York Post, są skłonni zaoferować maksymalne umowy Kevinowi Durantowi, Kawhiowi Leonardowi i Kyriemu Irvingowi. Marc Stein informował, iż nowojorczycy mogą zaproponować znaczącą umowę na jeden rok dla DeMarcusa Cousinsa.
[źródło: Ian Begley/SNY.TV]

Nerlens Noel nie podjął „opcji zawodnika” o wartości 1,9 miliona dolarów z Oklahoma City Thunder. Koszykarz i organizacja są zainteresowani nowym kontraktem, ale Noel planuje się spotkać również z innymi ekipami.
[źródło: Shams Charania/The Athletic]

Boston Celtics wydają się być faworytem, jeśli chodzi o możliwość podpisania umowy z Kembą Walkerem. Shams Charania informuje, iż pojawiły się luki oraz impas w rozmowach Walkera z Charlotte Hornets, a to otwiera drogę dla innych zespołów – wspomnianych Celtics, a także New York Knicks i Dallas Mavericks. Hornets mogliby podpisać z Walkerem super-maksymalny kontrakt, lecz jest to mało prawdopodobne.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

Klay Thompson jest gotów rozważyć oferty Lakers i Celtics, jeśli nie otrzyma propozycji maksymalnej umowy od Golden State Warriors. Wicemistrzowie NBA mogą mu zaproponować pięcioletni kontrakt o wartości 190 milionów dolarów. W tegorocznym offseason powszechnie oczekiwano, że Thompson pozostanie w Warriors.
[źródło: Broderick Turner/Los Angeles Times]

Patrick Beverley liczy na to, że podpisze trzyletni kontrakt o wartości 40 milionów dolarów. Zawodnikiem mają się interesować Dallas Mavericks, Los Angeles Lakers, Chicago Bulls oraz Los Angeles Clippers, czyli dotychczasowy team Beverleya.
[źródło: Tim MacMahon/ESPN]

Portland Trail Blazers, Los Angeles Lakers i Boston Celtics wymienia się wśród drużyn, które od 30 czerwca będą zainteresowane Enesem Kanterem. W minionym sezonie turecki zawodnik został zwolniony przez New York Knicks, a następnie podpisał umowę z Blazers.
[źródło: Chris Haynes/Yahoo! Sports]

Cleveland Cavaliers oficjalnie pozyskali z Detroit Pistons prawa draftowe do Kevina Portera Jr.’a. Ekipa ze stanu Ohio oddała swoim rywalom z Konferencji Wschodniej gotówkę oraz następujące wybory w drafcie: wybór w drugiej rundzie 2020 (Utah Jazz), picki w drugiej rundzie 2021 i 2023 (Portland Trail Blazers) oraz wybór w drugiej rundzie 2024 (Miami Heat – chroniony). Kevin Porter Jr. pierwotnie został wybrany przez Milwaukee Bucks, jednak wymieniono do go Pistons razem z Tonym Snellem za Jona Leuera.
[źródło: informacja drużyny]

2 Komentarze

  1. Spodziewam się tego, że Klay podpisze maksa z GSW, a Durant ruszy w świat.
    Mam nadzieję, że Kemba ruszy się z Charlotte, bo nie widać pomysłu na zbudowanie solidnego zespołu wokół niego.

  2. Walker (pewnie prawie z maxem) w Bostonie? Widze ze Celtics w desperacji.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *