Lonzo Ball nie będzie w pełnym treningu od początku obozu przygotowawczego [AKTUALIZACJA]

Paweł Mocek Newsy 2

Lonzo Ball zerwał łąkotkę w lewym kolanie, ale ma być gotowy do treningów na początek obozu przygotowawczego przed sezonem 2018/19 – raportuje Shams Charania.

Drugi wybór ubiegłorocznego draftu miał już problemy z tym samym kolanem w ciągu swojego pierwszego sezonu w lidze. Łącznie przez problemy z więzadłami opuścił aż 30 spotkań, w tym 8 ostatnich w rundzie zasadniczej.

W 52 meczach Ball zaliczał średnio 10.2 punktu, 7.2 asysty, 6.9 zbiórki i 1.7 przechwytu, trafiając 36.0% z gry. Jego kontuzje mogą być przeszkodą w ewentualnej wymianie – Lakers uwzględniają go w propozycjach transferów za Kawhi’a Leonarda.


Według Mike’a Bresnahana z Spectrum SportsNet, Lonzo Ball nie będzie uczestniczył w gierkach 5-na-5 na początku obozu przygotowawczego. Trener Luke Walton zapowiedział już, że Jeziorowcy nie będą się specjalnie spieszyć z powrotem swojego rozgrywającego na boisko, ponieważ priorytetem jest jego zdrowie.

2 Komentarze

  1. Prawdziwy ruch w stylu Big Baller. Lavar robi wszystko, zeby uniknąć transferu syna.

  2. Dokładnie, to jest blef. BBB straciłoby lokomotywę promocyjną gdzieś w Milwaukee, San Antonio czy innym Nowym Orleanie.

    Info pochodzi z obozu gracza, co oznacza że chcą obniżyć jego wartość transferową i uniknąć posunięcia Lonzo w wymianie.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *