Prasówka NBA: Eric Bledsoe z nowym kontraktem od Bucks, Adam Silver z pomysłem na zastąpienie All-Star Game

Paweł Mocek Prasówka Strona Główna 2

Eric Bledsoe zgodził się na podpisanie przedłużenia kontraktu z Milwaukee Bucks, wartego 70 milionów dolarów za 4 lata gry. Rozgrywający Kozłów miał tego lata zostać niezastrzeżonym wolnym agentem. Bledsoe był zdeterminowany, by pozostać w zespole z Wisconsin i nie zamierzał testować wolnego rynku w lipcu. Kolejnym celem Bucks będzie podpisanie nowej umowy także z Khrisem Middletonem.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

W trakcie konferencji MIT Sloan Sports Analytics, Adam Silver wspomniał o pomyśle zastąpienia All-Star Game turniejem przedsezonowym lub w trakcie sezonu. Drużyny miałyby walczyć w nim o oddzielny tytuł, podobny do konceptu pucharów krajowych w europejskim futbolu. Komisarz NBA powiedział także, że na razie nie jest podnoszony temat skrócenia sezonu do 70 spotkań. Każda z drużyn musiałaby zrezygnować z 6 domowych spotkań, a zawodnicy i trenerzy musieliby przyjąć 20-procentową obniżkę swoich zarobków.
[źródło: Jimmy Golen/Associated Press]

Pau Gasol i San Antonio Spurs doszli do porozumienia w sprawie wykupienia kontraktu. Po opuszczeniu listy zwolnionych zawodników, Hiszpan podpisze kontrakt z Milwaukee Bucks.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

Według właściciela Minnesoty Timberwolves Glena Taylora, Ryan Saunders ma dużą szansę na pozostanie na stanowisku trenera. Na razie szkoleniowiec Wilków ma status przejściowego trenera, po zwolnieniu Toma Thibodeau.
[źródło: Sid Hartman/Star Tribune]

San Antonio Spurs chcieliby pozyskać zawodnika zorientowanego na defensywę. Ostrogi zwolniły miejsce w składzie, wykupując kontrakt Pau’a Gasola.
[źródło: Jabari Young/San Antonio Express-News]

Na swoim Twitterze, Channing Frye potwierdził, że zakończy karierę po sezonie 2018/19.
[źródło: Twitter]

Giannis Antetokounmpo i Paul George zostali wybrani Zawodnikami Miesiąca za spotkania rozegrane w lutym.
[źródło: informacja ligi]

Trae Young i Luka Doncić otrzymali wyróżnienie Debiutantów Miesiąca w lutym.
[źródło: informacja ligi]

Mike Budenholzer i Terry Stotts zostali wybrani Trenerami Miesiąca w swoich konferencjach.
[źródło: informacja ligi]

2 Komentarze

  1. Marcin do Spurs?

    Kontrakt Bledsoe sensowny, jeszcze tylko Khris, Brogdon, Lopez…

  2. Stary lis Gasol wie gdzie droga do kurnika 😀 A po drodze bratobójczy pojedynek o Wschodnie Królestwo. Miodzio. Jeśli Marcin faktycznie odrzucił ofertę MIL to wszystko poniżej GSW wyjdzie frajersko…

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *