Pytanie dnia. Kto powstrzyma Kawhi Leonarda i Stephena Curry?

Dawid Strona Główna 0

Na 30 maja zaplanowano pierwsze spotkanie finałowe pomiędzy Toronto Raptors i Golden State Warriors. Dinozaury pierwszy raz w historii dotarły tak daleko, zaś dla Wojowników jest to 5 finał z rzędu oraz szansa na dający nieśmiertelność three-peat. Wobec kontuzji Kevina Duranta, śmiało możemy powiedzieć, że oba zespoły mają wyraźnych liderów. Po stronie Kanadyjczyków tę rolę pełni Kawhi Leonard, zaś po stronie aktualnych Mistrzów NBA – Steph Curry. Czy obrońcy są w stanie ich ograniczyć, kto zostanie oddelegowany do tego zadania?

Kawhi Leonard będzie miał bardzo trudne zadanie, bo to on jest sercem ekipy Raptors i to na nim skupi się cała defensywa graczy z Oakland. Warriors mają kogo rzucić na zmęczonego i obolałego Leonarda: Kevin Durant (jeśli wróci), Klay Thompson oraz Andre Iguodala to siły, które wystarczyły do powstrzymania Hardena, a ten jest przecież lepszym graczem w izolacjach. Z wymienionej trójki to Andre Iguodala wydaje się najpewniejszym wyborem, gdyż mając mniej ofensywnych zadań może w 100% poświęcić swoją uwagę Leonardowi. Tutaj pojawia też się pytanie , czy będąc agresywnie kryty Kawhi będzie potrafił się przeobrazić do roli kreującego grę (skupić na sobie uwagę – podać do kolegów na czystych pozycjach). Ponadto The Dubs mają przewagę kilku dni odpoczynku, co również będzie miało znaczenie.

Stephen Curry również będzie mieć utrudnione życie. Jednak Raptors będą zapewne stosowali wyższy lineup i rozgrywający Warriors będzie starał się switchować na Gasola/Siakama, nad którymi będzie miał dużą przewagę szybkości (w szczególności dotyczy Marca). Do obrony będzie zapewne oddelegowany Kyle Lowry i to jego postawa w obronie będzie kluczowa. Co oczywiste panowie nie spotkali się jeszcze w playoff, a w sezonie regularnym mieli przyjemność aż 16 wystąpić przeciwko sobie (10-6 dla Stepha). Obaj potrafili się wspiąć na wyżyny, oto ich najlepsze występy gdy ich drużyny grały pomiędzy sobą:

Player
Points Rebounds Assists Steals Blocks
Stephen Curry 44 7 12 5 1
Kyle Lowry 41 11 12 4 2

A tak wyglądają ich średnie ze wspomnianych 16 spotkań:

Player
Points Rebounds Assists Steals Blocks
Stephen Curry 25.1 3.8 6.9 1.8 0.2
Kyle Lowry 17.4 4.6 7.4 1.9 0.4

A jak trudno pokryć Kurę przekonajcie się sami:

 

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *