Toronto Raptors w wielkim finale.

Dawid Newsy Strona Główna 3

Toronto Raptors, a nie faworyzowani Milwaukee Bucks dołączą do Golden State Warriors. Kanadyjczycy wygrali szósty mecz finałów konferencji z Milwaukee Bucks i awansowali do pierwszego finału ligi w swojej krótkiej historii. Do zwycięstwa poprowadził ich Kawhi Leonard, zdobywca 27 punktów, 17 zbiórek oraz 7 asyst.

Zawodnicy z Milwaukee wyszli na parkiet bardzo skoncentrowali i pierwszą kwartę wygrali z gospodarzami 31-18. Zryw Dinozaurów na przełomie 3 i 4 kwarty wyrównał spotkanie i to ostatnia ćwiartka, wygrana przez Raptors 29-18, zdecydowała o losach meczu. Lider gości Giannis Antetokounmpo (21punktów/11 zbiórek) kompletnie zawiódł w 4 kwarcie, w której zdobył tylko 3 punkty, nie potrafiąc odkleić się od Kawhi Leonarda, W kluczowej ćwiartce był zgaszony i zbyt łatwo pozbywał się piłki, w szczególności mając przed sobą lidera Kanadyjczyków. Jego rolę starał się przejąć Brook Lopez (18 punktów, w tym 11 puntków w IV kwarcie), jednak to było za mało na równomiernie rozłożone siły gospodarzy (tylko Danny Green nie zdobył punktów w ostatniej ćwiartce). Ponadto na uwagę zasługuje Kyle Lowry (17 punkty, 6/10 skuteczności, 3/4 za 3, 8 asyst i tylko 1 strata na 41 minut gry), który nie potrafił ukryć szczęścia z awansu i śmiał się od ucha do ucha. Oba zespołu zawęziły rotację do 8 graczy, a znaczną rolę wygranej odegrali jeszcze Serge Ibaka oraz Fred VanVleet (14 punktów, 4/5 za 3 oraz najlepszy wskaźnik +/- = +12).

Zagranie Masai Ujiri z transferem Kawhi Leonarda okazało się skuteczne i po raz kolejny ten wytrawny menedżer pokazał, że jest jednym z najlepszych w branży. Nikt już nie pamięta o DeRozanie, jest Leonard i pierwszy finał w historii. Pomimo, że eksperci są zgodni, że to Warriors są murowanym faworytem do zwycięstwa w całej serii, osobiście uważam, że Raptors nie stoją na straconej pozycji, ale o tym w zapowiedzi do tej rywalizacji. Podobnie uważa Kawhi Leonard, u którego nie było widać cienia radości nawet w końcowych sekundach meczu, ponieważ celem pierścień.