Re-draft 1999 – pick #9

Maciej Jaguszewski Inne Re-draft Strona Główna 0

NBA wróciła do normalnych spotkań, a re-draft 1999 powoli się kończy… czas na przedostatni, dziewiąty wybór. Kolejny raz pick posiada drużyna, która pozyskała go od innej ekipy we wcześniejszej wymianie. Czas na wybór Phoenix Suns – kogo powinni wziąć w re-drafcie? Na pewno nie podejmą tej samej decyzji, co w prawdziwym drafcie, gdyż Shawn Marion został wybrany z #7…

Ósmym wyborem re-draftu został Jason Terry, który dostał 40% głosów. Kolejne pozycje w minionym głosowaniu zajęli Ron Artest i Andre Miller z poparciem odpowiednio 23,3% i 15%. Poza podium, ale z głosami znaleźli się Andrei Kirilenko (10%), Corey Maggette (6,7%), Wally Szczerbiak (3,3%) oraz Raja Bell (1,7%).

Czas na dziewiąty wybór, przed którym warto zapoznać się z sytuacją Suns:

#9 – Phoenix Suns

Suns weszli w ówczesnym sezonie do play-offów z 7.miejsca, lecz po trzech play-offowych meczach ich sezon się skończył. Ten wybór pozyskali od Dallas jeszcze przed sezonem 1998/99. Drużyna z Arizony była prowadzona przez Jasona Kidda, któremu do średnich na poziomie triple-double zabrakło niewiele ponad 3 zbiórki na mecz. Oprócz świetnego rozgrywającego, Suns mieli solidnych i wówczas doświadczonych graczy wysokich (od niskiego skrzydłowego) – Clifforda Robinsona, Toma Gugliota, oraz Luca Longley’a. Wydawało się, że idealny byłby to rzucający obrońca, jednak oczywiście kolejny gracz z pozycji 3-5 mógłby też się przydać. Takiego gracza właśnie wybrali Suns w drafcie – Shawna Mariona i myślę, że nie żałują tej decyzji. Kogo natomiast wybraliby w re-drafcie 1999?

Głosowanie, pod tym linkiem, potrwa do jutra (23 lutego) do godz. 8.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *