Smart: Jestem wart więcej niż 12-14 milionów na sezon

Paweł Mocek Newsy 6

Marcus Smart odniósł się po przegranym meczu numer siedem Finałów Konferencji Wschodniej do raportu, który mówi, że Boston Celtics mogą nie być skłonni zapłacić mu w trakcie wolnej agentury 12-14 milionów dolarów.

Szczerze, jestem wart więcej niż 12-14 milionów. Ze względu na rzeczy, które robię na parkiecie, a nie pokazują się w statystykach. Nie znajdziecie takich graczy. Zawsze zostawiam wszystko na parkiecie, w każdym meczu. Powiedzcie mi, ilu innych graczy może to powiedzieć.

Myślę, że za takie rzeczy nie ma ceny.

Marcus Smart będzie tego lata zastrzeżonym wolnym agentem. Ze względu na kontrakty Gordona Haywarda i Ala Horforda, a także mając na uwadze przyszłe umowy Jaylena Browna i Jaysona Tatuma, Celtics mogą nie chcieć zatrzymywać Smarta za wszelką cenę.

24-latek zagrał w tym sezonie 54 spotkania, borykając się długi czas z kontuzją kciuka. Smart zdobywał średnio 10.2 punktu, 4.8 asysty, 3.5 zbiórki i 1.3 przechwytu, trafiając 36.7% z gry i 30.1% za 3 punkty. Tego lata będzie zastrzeżonym wolnym agentem.

6 Komentarze

 1. Więcej niż 12-14 mln $.Śmiechu warte.Zdala od Suns dla tego pozera!

  1. W pełni się zgadzam … Ale nie jest wykluczone że Słońca się skuszą …

 2. Serce do gry ma, obrońca z niego bardzo dobry ale kurcze ten brak skuteczności…

 3. Przed nim w rotacji będą Kyrie, Brown i Rozier – dla Celtów nie ma sensu go zatrzymywać.
  Jest elitarnym obrońcą 1-1, ale system Bostonu powoduje, że np. Rozier jest równie efektywny. Do tego Smart traci piłki w 18% posiadań i nie robi żadnych postępów po atakowanej stronie.
  Na dziś dobrze pasowałby np. do OKC, gdzie jest za mało piłek do gry, czy do LAL, gdzie potrzeba culture changera w szatni.

 4. Patrząc na stawki w NBA – 10-12 baniek na sezon dla tego gracza jest uczciwą ceną

 5. Z całym szacunkiem za robotę w obronie ale myślę że nie jest warty tyle pieniędzy a napewno nie dla Ainge’a. Niezastąpiony nie jest…

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *