Wybrano graczy do All-Defensive Teams.

Dawid Newsy Strona Główna 3

Aktualnie panujący Najlepszy Obrońca (NBA Defensive Player of the Year) Rudy Gobert oraz finaliści tegorocznej nagrody MVP Giannis Antetokounmpo oraz Paul George znaleźli się w pierwszym zespole All-Defensive. Do tej trójki dołączono świetnych w obronie na piłce: Marcusa Smarta oraz Erica Bledsoe.

NBA All-Defensive First Team

Rudy Gobert – 97 (powołań do pierwszego zespołu) – łącznie punktów: 197 pkt
Paul George – 96/195
Giannis Antetokounmpo – 94/193
Marcus Smart – 63/145
Eric Bledsoe – 36/100

NBA All-Defensive First Team

Jrue Holiday – 31/90
Klay Thompson – 23/82
Joel Embiid – 4/80
Draymond Green – 2/61
Kawhi Leonard – 5/39

Widać, że finaliści tegorocznej nagrody DPOY byli poza zasięgiem pozostałych graczy, Marcus Smart również mocno ceniony. O ostatniej miejsce w pierwszym składzie toczyła się wyrównana walka pomiędzy Holiday’em, Thompsonem oraz Bledsoe. Wybrano zespoły bardzo gwiazdorskie (Smart to wyjątek), nie znalazło się miejsce dla graczy ukierunkowanych stricte na defensywę. Pominięto mniej rozpoznawalnych graczy tj. Mylesa Turnera, Danny’ego Greena oraz Patricka Beverley’a, czy też Stevena Adamsa, którzy z powodzeniem mogliby powalczyć o miejsce w drugim składzie. Zgodzicie się?

3 Komentarze

  1. Marketing rządzi – jak masz wielki hype w NBA i dużo dajesz z siebie w mediach społecznościowych, to potem same gwiazdorstwo jest…
    Kawhi powinien być w 1 zespole, Draymind Green również.
    Pytam się – gdzie jest Pat Beverly?

    1. Pewnie na wakacjach 😉

  2. Fajnie, że Klay został doceniony. Wielu uważa go tylko za wybitnego snajpera nie zauważając jak bardzo poprawił obronę.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *