Zapowiedź: Game 7 w Bostonie, Celtics i Cavaliers w walce o Finały

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 2

Sam LeBron James mówi o Game 7, jako o dwóch najlepszych słowach w sporcie. On sam historycznie w takich spotkaniach nie zawodzi, ale Cavaliers nie wygrali jeszcze meczu na wyjeździe w Finałach Konferencji Wschodniej. Celtics nie przegrali jeszcze spotkania u siebie w ciągu tych playoffów. Która drużyna będzie się cieszyła dziś z awansu do Finałów?

* Absencje wpisywane są w godzinach przedpołudniowych do czasu rozpoczęcia spotkania status nieobecnych zawodników może ulec zmianie.

1. Boston Celtics (2) – Cleveland Cavaliers (4), 02:30

Nie ma wątpliwości, czy LeBron udźwignie ciężar tego spotkania. Do tej pory takich ostatecznych gier zaliczył 7, z czego tylko 2 pierwsze przegrał (gdy był jeszcze w Cavaliers przed przenosinami do Miami). Od czasu przejścia do Heat wszystkie takie mecze kończył zwycięsko (w tym 4 w Finałach, bądź finałach konferencji). Wszystko zależy od postawy jego kolegów, którzy grają w kratkę i tylko ich zaangażowanie na poziomie meczu numer 6 może dać im upragniony awans. W Bostonie zresztą jest podobnie, gdy tylko ich zawodnicy wyjeżdżają poza swoje miasto gra przestaje się kleić, a Al Horford znika. Na ich szczęście, w TD Garden mają do tej pory playoffowy bilans 10-0 i jak dotychczas nie mieli większych problemów z Cavs w swojej hali. Zobaczymy, czy młodzi zawodnicy Celtics zachowają zimną krew również w spotkaniu takiej rangi. Nieznacznym faworytem są zawodnicy gospodarzy – 58% szans na wygraną Celtics.

Absencje: BOS – Irving, Hayward, Theis,Larkin, niepewny Tatum; CLE – Love;

Ciekawy matchup:

 • Stan Massachusetts vs. LeBron James

Stan rywalizacji: 3 – 3

Dotychczasowe spotkania w playoff:

 1. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (108-93)
 2. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (107-94)
 3. Cleveland Cavaliers- Boston Celtics (116-86)
 4. Cleveland Cavaliers- Boston Celtics (111-102)
 5. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (96-83)
 6. Cleveland Cavaliers- Boston Celtics (109-99)

2 Komentarze

 1. Go Boston!
  Trust the system ☺

 2. Go Cavs! Trust the G.O.A.T.!

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *