Zapowiedź: Chris Paul nie zagra w Game 6, Warriors walczą o przetrwanie

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 2

Finał na Zachodzie jest pełen zwrotów akcji. Nawet nie można powiedzieć, że sytuacja zmienia się z meczu na mecz, ale raczej z kwarty na kwartę. Czy graczom Warriors uda się dzisiaj doprowadzić do meczu numer 7? Zapraszamy do zapowiedzi.

* Absencje wpisywane są w godzinach przedpołudniowych do czasu rozpoczęcia spotkania status nieobecnych zawodników może ulec zmianie.

1. Golden State Warriors (2) – Houston Rockets (1), 03:00

Śmiało można powiedzieć, że obie serie finałowe są dziwne, ale przynajmniej niejednostronne i na swój sposób interesujące. W dniu dzisiejszym nie wystąpi Chris Paul, po drugiej stronie również Andre Iguodala jeszcze nie jest pewien swojej obecności na parkiecie. Obaj są kluczowi dla swoich zespołów. Bez Andre Warriors zanotowali 2 porażki, zaś Paul w pojedynkę potrafi ciągnąć zespół Houston (w ostatnim meczu rozpoczął od 0/7 z gry i 2 punktów, zaś w drugiej połowie zanotował 18 punktów). Kluczowa będzie postawa Jamesa Hardena – jeśli zagra jak MVP i w końcu zacznie trafiać za „3” jest szansa na zakończenie tej rywalizacji w dniu dzisiejszym (ostatnie 2 mecze – wygrane – zagrał na skuteczności z dystansu: 3/23, ale jak to powiedział, póki wygrywają to kogo to obchodzi?). Tym bardziej, że Rockets poprawili grę defensywną i nawet Brodacz angażuje się jako pomocnik w obronie. Jak mocną drużyną są obecnie Rakiety świadczy fakt, że w ostatnim meczu Warriors wygrali zbiórkę, rzucali na lepszej skuteczności, ich strzelcy zdobywali solidne punkty (Durant – 29pkt/Thompson – 23pkt/ Curry – 22pkt) i spotkanie było dla nich przegrane. Maszyna minimalnie większe szanse daje gospodarzom – 56% na wygraną Warriors.

Absencje: GSW – McCaw, niepewny Iguodala; HOU– Paul;

Ciekawy matchup:

 • Steph Curry vs. James Harden

Stan rywalizacji: 2-3 dla Houston

Dotychczasowe spotkania w playoff:

 1. Houston Rockets – Golden State Warriors (106-119)
 2. Houston Rockets – Golden State Warriors (127-105)
 3. Golden State Warriors – Houston Rockets (126-85)
 4. Golden State Warriors – Houston Rockets (92-95)
 5. Houston Rockets – Golden State Warriors (98-94)

2 Komentarze

 1. Czy bez CP3 widzicie jakąkolwiek szansę Rakiet?
  Jak dla mnie – mecz sezonu musiałby zagrać James Harden, a GSW musiałoby dalej grać wyluzowane i tracić wszem i wobec piłki.
  Bardzo ważny mecz dla KD.
  Ale będzie mu dziś łatwiej, bo w grze nie będzie CP3, który nie raz trzymał wynik…

 2. Uważam tak jak Ty, że tylko kosmiczny mecz Hardena wprowadzi Rockets do finału już dzisiaj, bez niego mamy 7 mecz.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *