Labs Raport: Kolejna wygrana Memphis, gwiazdy Pelikanów pokonały Cleveland, Clippers już nie niepokonani

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 0

8 meczów rozegrano tej sobotniej nocy i mieliśmy zarówno wyrównane końcówki, jak i imponujące indywidualne występy.

W Memphis, Niedźwiedzie wykorzystały siłę swojej ławki, która pokonała ławkę Houston 62-15 i po razu drugi w tym sezonie pokonali Rockets, osłabionych tym razem brakiem Erika Gordona. 24 punkty (6/8 za trzy) zdobył w najlepszym meczu w tym sezonie Chandler Parsons. Do składu New Orleans wrócił wczoraj Anthony Davis i Pelikany wykorzystały to do maksimum. DeMarcus Cousins zaliczył triple-double (29-12-10), Anthony Davis dołożył 30 oczek i 14 zbiórek, swoje 29 punktów zdobył też Jrue Holiday i Pelicans nie mieli problemów z pokonaniem Cleveland Cavaliers. Gospodarze odebrali prowadzenie w trzeciej kwarcie runem 12-2 i już go nie oddali. Cavs są już 3-3.

Kyrie Irving przejął mecz w końcówce, zdobył 9 ze swoich 24 punktów w ostatnich 2 minutach i poprowadził Boston Celtics do zwycięstwa nad Miami Heat. Heat mieli 11 punktów straty wchodząc w czwartą kwartę, dwukrotnie zbliżali się na różnicę 2 oczek, ale ostatecznie gościom udało się wygrać czwarty kolejny mecz. Yogi Ferrell miał dwa rzuty wolne na 0.2 sekundy przed końcem, by doprowadzić do remisu, ale nie trafił pierwszego, drugi spudłował specjalnie i Philadelphia 76ers wygrali z Dallas Mavericks. Ben Simmons zaliczył świetną linijkę 23-7-8 i wygrał pojedynek rookiech z Dennisem Smithem (12 punktów, 8 asyst, 6 strat). Swój pojedynek debiutantów wygrał także Donovan Mitchell, prowadząc z 22 punktami Utah Jazz do wygranej nad Los Angeles Lakers. Jazz prowadzili w tym meczu od początku do końca.

Los Angeles Clippers przestali być jedyną niepokonaną drużyną w NBA, przegrywając u siebie z Detroit Pistons. Gwiazdy gospodarzy nie były skuteczne z gry, a zespół popełnił aż 19 strat. Portland Trail Blazers trafili tym razem na lepszych Phoenix Suns, niż na początku sezonu, ale i tak mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Oregonu. Swoje zrobili Damian Lillard i C.J. McCollum, ale najlepszym strzelcem spotkania był Devin Booker z 34 oczkami. Russell Westbrook odhaczył Chicago Bulls z listy zespołów, przeciwko którym nie zaliczył triple-double i obecnie na tej liście nie ma już żadnej drużyny. Thunder wygrali z Chicago blow-outem, przerywając słabą serię meczów (3 porażki w ostatnich 4 spotkaniach).