Derrick Rose zastanawia się nad przerwaniem kariery?

Paweł Mocek Newsy 2

Derrick Rose nie przebywa obecnie z Cleveland Cavaliers i wykorzystuje ten czas na ewaluację swojej przyszłości w NBA – informują Adrian Wojnarowski i Dave McMenamin z ESPN. Rozgrywający Cavs ma już podobno dość przedłużających się nieobecności spowodowanych kontuzjami i nie radzi sobie z tym mentalnie.

Rose nie zagrał w żadnym meczu od 7. listopada. W poprzednim tygodniu, Tyronn Lue zapowiedział, że jego przerwa w grze potrwa co najmniej dwa tygodnie z powodu urazu kostki. 29-latek w tym sezonie zdobywał średnio 14.3 punktu w siedmiu spotkaniach.

Rose podpisał tego lata roczny, minimalny kontrakt z Cavaliers. Od czasu swojej pierwszej poważnej kontuzji w 2012 roku wciąż ma problemy z urazami. W ostatnich 4 sezonach rozegrał 191 z 328 meczów.

Jeśli zdecydowały się na zakończenie swojej kariery, Rose straciłby około 70 milionów dolarów ze swojego kontraktu z Adidasem.

2 Komentarze

  1. Z jednej strony nie ma sie co dziwic, bo mozna dola zlapac przy takiej ilosci kontuzji, z drugiej strony 70 baniek piechota nie chodzi.

  2. Pingback:Rose w kontakcie z Cavs - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *