Kolejna poważna kontuzja Dante Exuma

Paweł Mocek Newsy 1

Przedsezonowy mecz pomiędzy Phoenix Suns a Utah Jazz zakończył się niezwykle pechowo dla Dante Exuma. Australijczyk doznał kontuzji wybicia barku, które pociągnęło za sobą także uszkodzenie więzadła i z tego powodu może opuścić nawet cały sezon.

Jazz próbują jeszcze konsultować sprawę z różnymi lekarzami, by spróbować szybciej uporać się z rehabilitacją swojego rozgrywającego. Jak na razie sprawy nie wyglądają zbyt optymistycznie.

Wybrany z 5. pickiem draftu 2014 Exum opuścił już wcześniej cały sezon 2015/16 z powodu zerwania więzadeł krzyżowych przednich w trakcie meczu reprezentacji Australii. Ubiegły sezon był jego najlepszym – zdobywał średnio 6.2 punktu i 2.0 zbiórki, trafiając 42.7% swoich rzutów z gry.

Exum miał być back-upem na pozycji rozgrywającego dla Ricky’ego Rubio. Teraz większe minuty powinni dostać m.in. Raul Neto oraz Donovan Mitchell.

Komentarze

  1. Brawo NBA. Rozgrywać głupie mecze przedsezonowe, dla uciechy widzów. I nich nie mówią że to jedyna opcja ćwiczenia zagrywek. Brawo. Exum, Curry.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też...
Fast Break: Trudny podział ról w Filadelfii, ławka będzie wreszcie atutem Heat?
Cały koszykarski świat czeka na zdrową Philadelphię 76ers. Bez wyjątku, każdy chciałby wreszcie zobaczyć w ...