Mike Conley opuści co najmniej 2 tygodnie gry

Paweł Mocek Newsy 0

Memphis Grizzlies poinformowali, że Mike Conley wypadł z gry na czas nieokreślony z kontuzjami kostki i ścięgna Achillesa. Wiadomo tylko, że następne badania przejdzie dopiero za dwa tygodnie.

Conley praktycznie od początku sezonu nie był w 100% zdrowy i najbliższy czas przeznaczy na leczenie. Grizzlies nie podali żadnej przybliżonej daty jego powrotu, natomiast wyrazili nadzieję, że intensywne leczenie pozwoli zapobiec operacji. 30-letni rozgrywający opuścił już ostatnie spotkanie Niedźwiedzi, przeciwko Indianie Pacers.

Conley przez pierwsze 12 meczów sezonu nie mógł zaliczyć do udanych, zdobywając średnio 17.1 punktu i 4.1 asysty (career-low) na 38-procentowej skuteczności z gry (w tym 31.2% za 3 punkty). 30-latek nie jest znany ze swojego żelaznego zdrowia – w ostatnich trzech sezonach opuszczał kolejno 12, 26 i 13 spotkań.

Właśnie w 69 meczach poprzedniego sezonu, Conley grał swoją najlepszą koszykówkę w karierze, zaliczając średnie na poziomie 20.5 punktu i 6.3 asysty. Jego miejsce w pierwszej piątce zajmie prawdopodobnie Mario Chalmers.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *