Mirotić opuści 4-6 tygodni, Portis zawieszony na 8 meczów

Paweł Mocek Newsy 2

Wczoraj informowaliśmy o bójce Bobby’ego Portisa z Nikolą Miroticiem, która skończyła się pobytem w szpitalu dla reprezentanta Hiszpanii. Dziś dowiedzieliśmy się, że Mirotić opuści od 4 do 6 tygodni gry i będzie potrzebował operacji. Będzie musiał też przejść także badania w protokole przygotowanym dla graczy po wstrząśnieniu mózgu.

Portis, po którego uderzeniu Mirotić był kilka minut cucony na podłodze, został za to ukarany przez Chicago Bulls zawieszeniem na 8 spotkań.

Mirotić i Portis mieli dzielić minuty na pozycji numer 4. Mirotić w ostatnim sezonie zaliczał średnio 10.6 punktu, trafiając 34.2% rzutów za 3 punkty i podpisał tego lata nowy, dwuletni kontrakt z organizacją z Wietrznego Miasta. Portis w swoim drugim sezonie zdobywał średnio 6.8 punktu i 4.6 zbiórki.

Miejsce w wyjściowym składzie zajmie debiutant Lauri Markkanen, a minuty na „czwórce” mają dostać także Paul Zipser i Quincy Pondexter.

2 Komentarze

  1. Dobra patola xd
    A tak swoją drogą to za coś takiego 8 meczów zawieszenia dla portisa to jakieś nieporozumienie, ciekawe czy po czymś takim ktoś go weźmie, bo raczej w bulsach już nie pogra

  2. Pingback:Labs Raport: Noc blowoutów, wybuczani Lakers, niemożliwy Westbrook, debiut Markkanena - NBA Labs – strona o koszykówce NBA. Wyniki, aktualności, relacje i analizy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *