Prasówka: Karuzela trenerska – Joerger, Bickerstaff i Drew zwolnieni, rewolucja w Memphis

Paweł Mocek Prasówka Strona Główna 1

Dave Joerger został zwolniony z funkcji trenera Sacramento Kings. Wczoraj doszło do spotkania pomiędzy Vlade Divacem a Joergerem, na którym generalny menedżer Kings poinformował go o swojej decyzji. Divac również wczoraj przedłużył kontrakt z Sacramento do sezonu 2022/23. Joerger został zwolniony prawdopodobnie przez powtarzające się w trakcie sezonu starcia z zarządem, a także z niektórymi starszymi zawodnikami.

Głównym kandydatem do zatrudnienia na zwolnione stanowisko trenera może być Luke Walton, jeśli tego z kolei zwolnią Los Angeles Lakers. Potencjalnymi kandydatami mogą być także Ettore Messina oraz Monty Williams.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN, Marc Stein, New York Times, Zach Lowe/ESPN, informacja drużyny]

Memphis Grizzlies zwolnili trenera J.B. Bickerstaffa i przeorganizowali swój zarząd. Jest to sytuacja o tyle niecodzienna, że generalny menedżer Chrisa Wallace parę godzin przed ukazaniem się tej informacji zapewnił, że Bickerstaff pozostaje na stanowisku. Tymczasem ten został zwolniony, a Wallace zdegradowany do roli skauta.

Swoje stanowisko stracił także wiceprezydent John Hollinger, który obejmie posadę starszego doradcy zarządu. Prezydentem drużyny i osobą decyzyjną w sprawach koszykarskich zostanie Jason Wexler. Do niedawna był on tylko prezydentem do spraw biznesowych, a w tym momencie zajmie się także sprawami sportowymi.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

Cleveland Cavaliers i trener Larry Drew za porozumieniem stron zdecydowali się na zakończenie dotychczasowej współpracy. Drew objął zespół po zwolnieniu Tyronna Lue, który rozpoczął sezon z bilansem 0-6. Cavaliers zakończyli rozgrywki z 19 zwycięstwami, ale zawodnicy bardzo chwalili pracę Drew, który wcześniej pracował między innymi w Hawks oraz w Bucks.
[źródło: Shams Charania/The Athletic]

Chicago Bulls finalizują trzyletnie przedłużenie kontraktu z trenerem Jimem Boylenem. Boylen objął posadę po zwolnionym Fredzie Hoibergu i na początku podpisał umowę do końca sezonu 2019/20. Zarząd Byków jest zadowolony z jego pracy z zespołem, głównie w aspektach motywacyjnych.
[źródło: Joe Cowley/Chicago Sun-Times]

Phoenix Suns przedstawili swój nowy zarząd klubu. Dotychczasowy przejściowy generalny menedżer James Jones pozostanie na swoim stanowisku już na pełny etat. Jego asystentem pozostanie Trevor Bukstein, a Jeff Bower obejmie funkcję wiceprezydenta drużyny. Osobą decyzyjną w zespole ma pozostać Jones, Bukstein i Bower mają mu w tym aspekcie pomagać.
[źródło: informacja drużyny]

Marvin Williams planuje wykorzystać swoją opcję zawodnika na sezon 2019/20. Dzięki niej zarobi około 15 milionów dolarów, a więc prawdopodobnie więcej niż uzyskałby na rynku wolnych agentów. Williams w zakończonym przez Charlotte Hornets sezonie zdobywał średnio 10.1 punktu i 5.4 zbiórki.
[źródło: Rick Bonnell/Charlotte Observer]

Tony Parker powiedział, że jego szanse na powrót do Charlotte Hornets w przyszłym sezonie wynoszą 50%. Były rozgrywający Spurs nie ma ochoty grać w zespole przebudowującym się, a w drużynie playoffowej. Dzięki kontraktowi na kolejny sezon zarobiłby 5,25 miliona dolarów, ale jest on niegwarantowany aż do 4. lipca.
[źródło: Rick Bonnell/Charlotte Observer]

Komentarze

  1. Nie rozumiem Sacramento

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *