Prasówka: Marcus Smart wypada z gry, Kings rozmawiają z Vlade Divacem

Paweł Mocek Prasówka Strona Główna 1

Marcus Smart zerwał jeden z lewych mięśni brzucha i opuści od 4 do 6 tygodni rozgrywek. Oznacza to, że obwodowy Boston Celtics może nie zagrać nawet w pierwszych dwóch rundach playoffów. Celtowie zagrają w pierwszej rundzie z Indianą Pacers, a jeśli ją przejdą spotkają się z Milwaukee Bucks lub Detroit Pistons. Smart doznał urazu w trakcie niedzielnego meczu przeciwko Orlando Magic.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

Sacramento Kings rozpoczną niedługo rozmowy o przedłużeniu kontraktu z Vlade Divacem. Obecny kontrakt generalnego menedżera Kings kończy się po sezonie 2019/20. Zespołowi nie udało się co prawda zakończyć 13-letniej serii bez awansu do playoffów, ale właściciele docenili rozwój całej drużyny, na czele z De’Aaronem Foxem i Buddym Hieldem.
[źródło: Marc Stein/New York Times]

Rob Pelinka pozostanie na stanowisku generalnego menedżera Los Angeles Lakers po odejściu Magica Johnsona. Może nawet dostać więcej władzy, choć organizacja nie zdecydowała jeszcze, czy będzie poszukiwała nowego prezydenta. Możliwe, że przed rozpoczęciem offseason nie dojdzie do żadnych zmian w zarządzie drużyny.
[źródło: Ramona Shelburne/ESPN]

Minnesota Timberwolves rozpoczęli poszukiwania nowego prezydenta od spraw koszykarskich. Wcześniej to stanowisko piastował Tom Thibodeau. Po jego zwolnieniu wszystkimi operacjami kadrowymi zajmował się Scott Layden, który pozostanie w roli generalnego menedżera, podobnie jak trener Ryan Saunders.
[źródło: Jon Krawczynski/The Athletic]

NBA i Unia Zawodników NBA wrócili do dyskusji na temat rezygnacji z zasady one-and-done. W efekcie, do ligi mogliby wchodzić zawodnicy, którzy ukończyli 18. (a nie jak teraz 19.) rok życia. Nowe reguły miałyby wejść w życie przed draftem 2022.
[źródło: Adrian Wojnarowski i Jonathan Givony/ESPN]

Tyson Chandler zamierza zagrać jeszcze przez jeden sezon przed zakończeniem kariery. Potem zawodnik Los Angeles Lakers chciałby skupić się na spędzaniu czasu ze swoją rodziną. Latem Chandler będzie niezastrzeżonym wolnym agentem.
[źródło: Dave McMenamin/ESPN]

Brooklyn Nets zmienili two-way kontrakt Theo Pinsona na regularną umowę. Będzie ona obowiązywała tylko do końca tego sezonu.
[źródło: Michael Scotto/The Athletic]

Miami Heat zatrudnili Kendricka Nunna. Jego kontrakt będzie ważny przez 3 lata i nie będzie gwarantowany.
[źródło: Ira Winderman/Sun Sentinel]

Komentarze

  1. ciekawe, bo wydawało mi się, że wina spadała na Magica a jednak jako GM to Pelinka co najmniej współdziałał lub decydował (Magic musiał przyklepać zgodnie z hierarchią)… jeśli polityka będzie kontynuowana, to nie wiem czy atmosfera i wyniki sportowe się poprawią…
    choć też LALe mieli lata posuchy (z 10) pomiędzy odejściem Magica a sukcesami w ’00. Trochę czasu minęło zanim Kobe się rozwinął, Shaq rozkręcił i dołożyli puzzle typu (Phil, Fox, Harper, Rice, Horry itd)

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *