Prasówka: Magic Johnson rezygnuje z funkcji prezydenta Los Angeles Lakers

Paweł Mocek Prasówka Strona Główna 1

Podczas zwołanej na szybko konferencji prasowej, Magic Johnson poinformował o tym, że podjął decyzję o rezygnacji z funkcji prezydenta Los Angeles Lakers. Johnson powiedział, że nie poinformował wcześniej właścicielki Lakers Jeanie Buss ani żadnego innego członka klubu o tej decyzji. Swój wybór uzasadnił faktem, że czuł się bardziej komfortowo w roli nieformalnego doradcy i ambasadora zespołu niż w roli osoby pociągającej za wszystkie sznurki w organizacji.

Według kilku raportów, Johnson był często „nieobecnym menedżerem”. Oznacza to, że nie zajmował się normalnymi zadaniami prezydenta drużyny, miał ograniczony czas pracy, nie przebywał razem z zespołem i praktycznie nie zajmował się skautingiem.

W trakcie konferencji Magic wspomniał także o tym, że był bardziej szczęśliwy, gdy mógł spokojnie tweetować i rozmawiać z innymi zawodnikami, wyrażać wszędzie swoją opinię. W roli prezydenta wszystkie takie wystąpienia i rozmowy były według niego traktowane przez szeroką publikę jako tampering.

Niepewna w tym momencie jest dalsza przyszłość Luke’a Waltona. Buss powiedziała niedawno Johnsonowi, że musi podjąć decyzję w tym aspekcie, ale ten tego nie zrobił i sam zrezygnował ze swojej posady. Dodatkowo, Johnson od kilku tygodni nie rozmawiał z trenerem Lakers. Nie wiadomo także, czy generalnym menedżerem zespołu pozostanie Rob Pelinka.
[źródła: Adrian Wojnarowski/ESPN, Dave McMenamin/ESPN, Bill Oram/The Athletic]

Minnesota Timberwolves podjęli decyzję o pozostawieniu na stanowiskach trenera Ryana Saundersa i generalnego menedżera Scotta Laydena. Zatrzymanie Saundersa od jakiegoś czasu pozostawało formalnością, natomiast Layden nie miał tak bezpiecznego miejsca w organizacji, od czasu zwolnienia Toma Thibodeau.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

Danny Ferry odbył wczoraj rozmowę z władzami New Orleans Pelicans w sprawie przejęcia posady pełnoprawnego generalnego menedżera zespołu. Od czasu zwolnienia Della Dempsa to własnie Ferry opiekuje się zespołem Pelicans w roli przejściowego GM’a. Poza Ferrym, rozmowy odbyło także kilku innych kandydatów, w tym David Griffin.
[źródło: Adrian Wojnarowski/ESPN]

Quicken Loans Arena została przemianowana na Rocket Mortgage FieldHouse. Hala Cleveland Cavaliers przechodzi obecnie generalny remont.
[źródło: Tom Withers/Associated Press]

Atlanta Hawks podpisali wieloletni kontrakt z Deyontą Davisem. W niedzielę wygasła druga 10-dniowa umowa zawodnika wybranego z 31. wyborem draftu 2016. W barwach Hawks rozegrał na razie 8 spotkań.
[źródło: Michael Scotto/The Athletic]

Los Angeles Clippers sięgnęli po Rodneya McGrudera z listy zwolnionych zawodników. Zespół z LA nie będzie mógł skorzystać z jego usług w playoffach, otrzymają tylko jego wczesne prawa Birda, jeśli chcieliby zatrzymać go na kolejne lata.
[źródło: Shams Charania/The Athletic]

Kemba Walker (34,8 punktu, 6,3 asysty, 5,5 zbiórki) i Russell Westbrook (22,0 punktów, 17,0 asyst, 12,7 zbiórki) zostali wybrani Zawodnikami Tygodnia w swoich konferencjach.
[źródło: informacja ligi]

Washington Wizards podpisali kontrakt z Tarikiem Phillipem. Zmienili także two-way umowę Jordana McRae w regularny kontrakt.
[źródło: Fred Katz/The Athletic]

Toronto Raptors pozyskali Erica Morelanda.
[źródło: informacja drużyny]

Minnesota Timberwolves zatrudnili Mitcha Creeka do końca sezonu.
[źródło: informacja ligi]

Komentarze

  1. Witam, dlaczego od pewnego czasu nie ma zapowiedzi kolejki? To było najciekawsze..pzdr

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *