Prasówka NBA: Mavericks zainteresowani Porterem, Cousins zastanowi się nad pozostaniem w Golden State

Paweł Mocek Prasówka 1

Zainteresowanie Otto Porterem, frustracja Chandlera Parsonsa, problemy Kyle’a Lowry’ego – zapraszam na przegląd wydarzeń z 1. stycznia.

DeMarcus Cousins przemyśli sprawę pozostania w Golden State Warriors, pomimo tego, że organizacja może mu zaproponować niewielką podwyżkę. W tym roku Boogie zarobi 5.3 miliona dolarów. Po rozpoczęciu sezonu Steve Kerr mówił, że Cousins prawdopodobnie pozostanie w zespole tylko w tym roku, by odbudować swoją wartość na rynku.
[źródło: Marc Stein/New York Times]

Dallas Mavericks wyrazili zainteresowanie pozyskaniem Otto Portera. Skrzydłowy Washington Wizards przed ponad rokiem podpisał nową umowę, dzięki której w kolejnych dwóch latach zarobi prawie 56 milionów dolarów. Czarodzieje mogą zastanawiać się nad wymianami, oczekując na powrót Johna Walla w przyszłym sezonie.
[źródło: Michael Scotto/The Athletic]

Chandler Parsons jest sfrustrowany swoją sytuacją w Memphis Grizzlies. Skrzydłowy został już dopuszczony do gry przez lekarzy, ale trener J.B. Bickerstaff nie widzi go w swojej rotacji. Parsons narzeka na braki w komunikacji z generalnym menedżerem, Chrisem Wallacem.

Ludzie, z którymi pracuję każdego dnia, dopuścili mnie do gry, a są ekspertami w tym co robią. To frustrujące, gdy muszę patrzeć na to, jak drużyna sobie nie radzi, a ja siedzę zdrowy na ławce, przebierając nogami, żeby w końcu zagrać.

[źródło: Mark Giannotto/Memphis Commercial Apeal]

Kyle Lowry otrzymał zastrzyki przeciwbólowe i przeciwzapalne, walcząc wciąż z urazem pleców. Data jego powrotu wciąż jest nieznana, choć według trenera Toronto Raptors Nicka Nurse’a jego rozgrywający pozostanie poza grą już niedługo.
[źródło: Tim Bontemps/ESPN]

Jimmy Butler powiedział, że nie wie, kiedy dokładnie odejdzie na emeryturę, ale nastąpi to raczej przed skończeniem przez niego 35. roku życia. Wingman Philadelphii 76ers ma obecnie 29 lat.

Nie planuję grać w koszykówkę, gdy będę miał 35 lat.

[źródło: Keith Pompey/Philadelphia Inquirer]

Dion Waiters jest od wczoraj z drużyną w Cleveland i jego status na dzisiejszy mecz z Cavaliers to „questionable”. To pierwszy raz w tym sezonie, gdy wingman Miami Heat może być gotowy do gry. W offseason przeszedł operację kostki, z którą miał sporo problemów w przeszłości.
[źródło: informacja drużyny]

Markelle Fultz przejdzie w przyszłym tygodniu ponowne badania splotu ramiennego, które pomogą ocenić, ile czasu będzie potrzebował na dalszą rekonwalescencję. Miesiąc temu oczekiwano, że powróci do gry po 3-6 tygodniach. Rozgrywający Philadelphii 76ers nie rozegrał ani jednego spotkania od 19. listopada.
[źródło: Keith Pompey/Philadelphia Inquirer]

Komentarze

  1. Porter za 28 baniek za rok to dobry pomysł?
    A nie widać jak to świetnie sobie radzi w Waszyngtonie?
    Gość przepłacony i to solidnie. Nie rozumiem jak można się nim jarać. Dallas! Co z Wami?

    P76 to też ciekawostka, a dokładniej ich sztab medyczny. W NBA jest tak wielki hajs, że powinni zatrudniać co najmniej bardzo dobrych specjalistów – a tam, co rookie to jakiś problem zdrowotny. Za dużo koksu im sypią, czy co?
    Z jednej strony mając kilka jedynek lub coś wokół to potrafili zmarnować Okafora, Noela, Fultza a na plus mają Embiida i Simonsa, choć w sumie z JoJo to nie wiadomo czy coś mu nagle nie strzeli zdrowotnie. Zdrówką życzę tymczasem i dosiego roku wszystkim 🙂

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *