Zach LaVine opuści od 2 do 4 tygodni

Marta Kiszko Newsy 3

Chicago Bulls zmagają się z kolejnymi przeszkodami na swojej drodze do ukończenia sezonu 2018/19. Zach LaVine, zawodnik odpowiedzialny w największym stopniu za punkty dla zespołu z Windy City, opuści od dwóch do czterech tygodni rozgrywek. Powodem nieobecności gracza jest uraz kostki, którego doznał podczas przegranego w ubiegłym tygodniu spotkania przeciwko Orlando Magic w Mexico City.

Jak donosi Chicago Sun-Times:

Niewiele zmieniło się od czasu doznania kontuzji Zacha LaVine’a (lewa kostka) poza tym, że znamy datę powrotu na parkiet. Według trenera Bulls, Jima Boylena, rekonwalescencja potrwa od dwóch do czterech tygodni. Bulls zamierzają być ostrożni, jeśli chodzi o powrót zawodnika.

Jest to niewątpliwie duża strata nie tylko dla klubu, ale i samego zawodnika, który do tej pory rozgrywał świetny sezon. W 28 spotkaniach notował 23.8 punktów, 4.9 zbiórek praz 4.8 asyst (rekord kariery w każdej ze statystyk).

3 Komentarze

  1. To żadna strata dla klubu. I tak przecież biją sie o ostatnie miejsce w lidze. I to z dobrym skutkiem.

    1. Można dołować, a jednocześnie mieć zawodnika, który nabija puste linijki. Każda kontuzja to strata, bo zawodnik wtedy nie ma szans na pełny rozwój i w mojej ocenie nie ma to znaczenia, jaki cel w sezonie przyświeca klubowi.

      1. on nie gra to ktoś inny sie wdraża
        Takie tylko heheszki

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *