Utah Jazz zainteresowani Jabarim Parkerem

Marta Kiszko Newsy 2

Utah Jazz są jedną z drużyn zainteresowanych pozyskaniem skrzydłowego Jabariego Parkera – raportuje Kevin O’Connor z The Ringer. Po tym, jak zawodnik został odsunięty od rotacji Chicago Bulls, drużyna z Windy City zapowiedziała, że gracz jest dostępny do wymiany i aktualnie toczą się rozmowy z innymi klubami.

Zdaniem O’Connora w wymianę może być zaangażowany także Derrick Favors, który ma niegwarantowaną umowę z Jazz do końca przyszłego sezonu. Favors jednak nie może zostać wymieniony aż do 15 stycznia, w związku z tym Bulls będą musieli zaczekać z potencjalną transakcją jeszcze miesiąc. Jazz z kolei będą próbować pozbyć się swojego gracza, z uwagi na to, że duet Favors-Gobert nie sprawdza się. Utah mają NetRtg na poziomie 5.1, gdy na parkiecie nie ma Favorsa, a jest Gobert. Gdy natomiast Favors i Gobert są razem na boisku, wskaźnik ten spada do 0.1.

Parker notuje 15.2 punktów na skuteczności 45.5% z gry oraz 29.3% za trzy oraz 6.9 zbiórek. Ma podpisany kontrakt z Bulls do sezonu 2019/20, za który zarobi łącznie 40 mln dolarów.

2 Komentarze

  1. Drugi rok Parkera to chyba opcja drużyny?

    1. Zgadza się 🙂

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *