Zapowiedź: Elimination-game w Cleveland

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 0

Im dalej, tym więcej można stawiać pytań. Do tej pory wszystkie spotkania w tej parze wygrywali gospodarze. Czy Boston przełamią tę zasadę? Czy LeBron ma jeszcze w sobie tyle sił, aby samemu pchać ten wózek z 11 pasażerami? Czy gracze zafundują nam jednostronne widowisko, czy w końcu obejrzymy walkę do ostatnich sekund? Zapraszamy do zapowiedzi.

* Absencje wpisywane są w godzinach przedpołudniowych do czasu rozpoczęcia spotkania status nieobecnych zawodników może ulec zmianie.

1. Cleveland Cavaliers (4) – Boston Celtics (2), 02:30

Koszykówka to sport zespołowy i każdy zawodnik ma wpływ na drużynę. W tej serii widzimy drużynę z Cleveland tylko na ich własnym parkiecie. Może to kwestia umiejętności (chociaż uważam, że transfery w połowie sezonu były udane i potencjał jest), jednak często zaangażowanie widać tylko u Króla. W ostatnim meczu próbował dotrzymać mu kroku Love, ale na pierwszej kwarcie się skończyło (James oraz Kevin zdobyli w niej 18 z 19 punktów zespołu). W czwartej kwarcie Król spasował, potwierdził, że jest człowiekiem, a nie maszyną i to Cavaliers mają nóż na gardle. Trenerzy szukają rozwiązań, po każdym spotkaniu ich pomysł ewoluuje. Stevens zaskoczył brakiem w składzie Semiego Ojeleye, więcej grał Aronem Baynesem, by zlikwidować przewagę fizyczności po stronie Cavs. Z drugiej strony trener James może w odwecie zagrać mniej minut Tristanem Thompsonem i atakować mniej mobilnego centra Celtics. W Bostonie będą chcieli utrzymać poziom obrony oraz zaangażowanie na poziomie z ostatniego meczu. Maszyna w dalszym ciągu wierzy w gospodarzy, tym razem wyliczyła 67% szans na wygraną LeBrona (ile szans ma cała drużyna Cavs nie chciała wyliczyć). W książce autorstwa Paulo Coelho, którą LeBron otrzymał ostatnio od swojego przyjaciela i zarazem trenera personalnego Mike’a Manciasa pada zdanie: „Tylko jedno może unicestwić marzenie – strach przed porażką.” Wie to Król, wiedzą to Celtics, w tej serii wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Absencje: CLE – nikt; BOS – Irving, Hayward, Theis, niepewny Larkin;

Ciekawy matchup:

  • LeBron James vs. Jayson Tatum

Stan rywalizacji: 2 – 3

Dotychczasowe spotkania w playoff:

  1. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (108-93)
  2. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (107-94)
  3. Cleveland Cavaliers- Boston Celtics (116-86)
  4. Cleveland Cavaliers- Boston Celtics (111-102)
  5. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (96-83)

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *