Zapowiedź spotkań. Dzisiaj 4 mecze. Ofensywne starcie Donovan Mitchell vs. James Harden.

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 0

Co dzisiaj nam zafundowali w kalendarzu? Cztery jednostronne, przynajmniej na papierze, pojedynki. Kto poprawnie nie wytypuje wszystkich spotkań ten trąba! Z drugiej strony w bieżącym sezonie liga nas tak zaskakuje, że kto wie? Nikt z dzisiaj grających ekip nie rozgrywał wczoraj spotkania.

1. Philadelphia 76ers (13-10) – Los Angeles Lakers (8-15), godz. 02:00

Szóstki staną w dniu dzisiejszym przed szansą poprawienia swojego bilansu, gdyż przyjeżdżają do ich hali gracze Jeziorowców. Lakers kompletnie nie idzie gra poza Staples Center i na wyjazdach notują bilans 2-8. Ponadto od 5 spotkań nie wygrali spotkania, co na pewno ma wpływ na ich morale. Gdybyśmy mieli początek sezonu, pojedynek rookies elektryzowałby większość obserwatorów. Po 1/4 sezonu wiemy, że ciężko porównać  następujące średnie: 18pkt/9,3zb/7,1as/2,3st/50%FG, które osiąga Ben do średnich Lonzo: 8,7pkt/7as/6,9zb/31%FG/25%FG3.

Absencje: PHI – Justin Anderson, Fultz, niepewni Saric, McConnell

Ciekawy matchup

  • pojedynek ROTY Simmons vs. Lonzo Ball (hahahaha)
  • Covington vs. Ingram

2. Phoenix Suns (9-17)- Washington Wizards (13-11), godz. 03:00

Obydwie drużyny w ostatnich 10 spotkaniach zaliczyły bilans 4-6. O ile w przypadku graczy ze stolicy jest to wytłumaczalne brakiem swojego lidera, to w Phoenix nic lepszego by nie wyciągnęli i powinni się cieszyć, że wygranych było tak dużo. Tym bardziej, że właśnie skończyli  swoją 6-meczową serię wyjazdową. Dla graczy ze stolicy jest to środek takiego tournee, składającego się z 5 spotkań. Bez Walla starają się jak mogą – Beal zastępuje Johna w zdobywaniu punktów, Gortat zastępuje Walla w asystowaniu, w rewanżu Porter ogarnia zbiórki.

Absencje: PHX – Chandler, Knight, Alan Williams, Reed, Booker; WAS – Wall, niepewny Jason Smith

Ciekawy matchup

  • TJ Warren vs. Porter

3. Brooklyn Nets (9-14) – Oklahoma City Thunder (11-12), godz. 04:00

Mozolnie, ale jakoś się pną w górę – czyżby gracze z Oklahomy złapali w końcu rytm, które większość od nich oczekiwała? Dzisiejsze starcie w hali Barclays Center będzie sprawdzianem dla obydwu drużyn. Siatki w końcu dostaną mocną drużynę do sprawdzenia swoich możliwości (ostatnie 3 spotkania to 2xAtlanta i Dallas). Natomiast Grzmoty postarają się kontynuować swoją passę zwycięstw (obecnie licznik stanął na 3), jednak muszą zagrać poza swoją halą lepiej niż zazwyczaj  (bilans na wyjeździe 2-9). Gracze Nets pod kątem uciążliwości kalendarza mają bardzo przyjemny najbliższy rozkład, rozpoczynają teraz 4-meczową serię spotkań u siebie. Zawodnicy z Oklahomy z nachodzących 6 gier, aż 5 zagrają na wyjeździe.

Absencje: BKN – Lin, Russell; OKC –

Ciekawy matchup

  • Carroll vs. George

4. Utah Jazz (13-12) – Houston Rockets (18-4), godz. 04:30

Najlepsze spotkanie dnia! Po 6 zwycięstwach z rzędu gracze Utah, w końcu znaleźli pogromcę w drużynie Thunder. Zawodnicy Rockets zaś kontynuują swoją świetną serię 7 spotkań bez porażki. Donovan Mitchell gra jak rutyniarz, w ostatnich spotkaniach notuje średnio 29,25pkt na skuteczności 55%, szaleństwo. Do drużyny z Salt Lake City powrócił Gobert, na razie gra na ograniczeniu minutowym i jeszcze za wcześnie, aby stanowił o sile zespołu. Chris Paul dobrze się wkomponował do drużyny. Notuje najniższe w karierze 12,4pkt/mecz, jednak z drugiej strony ma najwyższy w karierze procent za 3 – 42% (5 prób na spotkanie). W dalszym ciągu, jako jeden z nielicznych rozgrywających zalicza więcej przechwytów niż strat. Na aktualnym etapie kariery wydaje się, że nie cyferki są dla niego najważniejsze.

Absencje: UTA – Johnson, Neto, Exum, Hood; HOU – Troy Williams, niepewni Nene, Ryan Anderson

Ciekawy matchup

  • Mitchell vs. Harden

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *