New Orleans Pelicans nie oddadzą Cousinsa

Paweł Mocek Newsy 0

New Orleans Pelicans nie przyjmują żadnych ofert wymiany za DeMarcusa Cousinsa – raportuje Adrian Wojnarowski. Transfer Boogiego nie wchodzi w grę, bowiem organizacja z Luizjany chce podpisać z nim nową umowę tego lata.

27-latek zalicza w tym sezonie średnie na poziomie 25.9 punktu, 12.6 zbiórki i 5.1 asysty. W Nowym Orleanie gra od lutego ubiegłego roku, kiedy to został wymieniony do Pelicans z Sacramento Kings.

Latem 2018 roku Cousins zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem. Pelicans mogą zaproponować mu jako jedyni piąty rok kontraktu i łącznie z 8-procentowymi podwyżkami co roku (inne drużyny mogą zaproponować mu 5-procentowe zwyżki) oznacza to około 30 milionów dolarów więcej, które może dostać od swojej obecnej drużyny.

Z drugiej strony, podpisanie 4-letniej umowy z opcją zawodnika gdzieś indziej pozwoliłoby mu na ponowne wejście na rynek wolnych agentów w momencie, gdy będzie miał już na swoim koncie 10 rozegranych sezonów. Wtedy jego maksymalna umowa będzie wynosiła 35% salary cap.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *