Prasówka NBA: Jimmy Butler ponownie zaatakował trenera, LeBron nie zagra co najmniej przez kolejny tydzień

Paweł Mocek Prasówka Strona Główna 1

Jimmy Butler kontratakuje, LeBron James opuści jeszcze kilka meczów, a Wizards wyznaczyli cenę za Bradleya Beala. Zapraszam na przegląd wydarzeń z 4. stycznia.

Jimmy Butler w agresywny sposób zarzucił Brettowi Brownowi, że ten niewłaściwie wykorzystuje go w ofensywie. To osłabiło jeszcze wątłą już nić porozumienia pomiędzy Butlerem, Joelem Embiidem oraz Benem Simmonsem. Zawodnik miał sprzeciwiać się trenerowi w trakcie jednej z sesji filmowych, co kilku świadków miało określić jako „pozbawione braku szacunku”.

Sam Brown powiedział kilku osobom wewnątrz organizacji, że nie przeszkadzało mu zachowanie Butlera. Sam proces aklimatyzacji Butlera w zespole z Filadelfii wzbudza już jednak niepokój niektórych ludzi w Sixers. Chcieliby wciąż wypracować z nim relację, która pozwoli na jego długoterminowe pozostanie w drużynie, choć na razie nie wygląda to obiecująco.
[źródło: Adrian Wojnarowski, Ramona Shelburne/ESPN]

LeBron James pozostanie poza grą jeszcze przynajmniej przez tydzień. Po tym czasie zostanie ponownie przebadany. Skrzydłowy Los Angeles Lakers nie gra od czasu świątecznego meczu przeciwko Golden State Warriors, w trakcie którego naciągnął pachwinę.
[źródło: informacja drużyny]

Robert Covington doznał stłuczenia kości w okolicach stawu skokowego i opuści bliżej nieokreślony czas. Tom Thibodeau uważa, że kontuzja skrzydłowego Minnesoty Timberwolves nie będzie wymagała operacji, ale przez pewien okres – raczej dłuższy – nie będzie on dostępny do gry.
[źródło: Jon Krawczynski/The Athletic]

Washington Wizards ustalili cenę, jaką podyktowaliby za wymianę Bradleya Beala, gdyby zaczęli jej szukać. W zamian za swojego rzucającego obrońcę chcieliby uzyskać dwa pierwszorundowe wybory w drafcie, perspektywicznego zawodnika oraz jeszcze jednego gracza. Na razie jednak, Czarodzieje nie chcą pozbywać się swojej gwiazdy.
[źródło: Rod Beard/The Detroit News]

Wymiany lub buy-outy Brooka Lopeza oraz Jabariego Parkera są już tylko kwestią czasu. Chicago Bulls rozpoczęli wyprzedaż swoich zawodników wymieniając Justina Holidaya do Memphis Grizzlies. Kontrakt Lopeza wygasa po tym sezonie, a umowa Parkera jest niegwarantowana na kolejne rozgrywki.
[źródło: Darnell Mayberry/The Athletic]

Daryl Morey zapowiedział, że Houston Rockets będą rozglądać się za nowymi zawodnikami na rynku transferowym. Jeśli przed trade deadline pojawi się dla nich szansa wzmocnienia, wówczas będą próbowali to zrobić. Wciąż wierzą, że są w stanie powalczyć o mistrzostwo.
[źródło: Sam Amick/The Athletic]

Komentarze

  1. No to Jimmy długo nie wytrzymał. Po pobytach w Bulls , Wolves i 76ers wydaje się że może mieć ciężko o maxa
    Przypomnicie kto go chciał oprócz Philly?

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *