Re-draft 1999 – pick #10

Maciej Jaguszewski Inne Re-draft Strona Główna 0

Czas na ostatni w tej edycji re-draftu, dziesiąty wybór. Tak naprawdę mieli go Warriors, jednak dzień przed draftem oddali go do Hawks. Atlanta była wówczas niezłą ekipą, miała w składzie między innymi Dikembe Mutombo. Wczujcie się w sytuację GM-a Hawks i zdecydujcie po raz ostatni w re-drafcie 1999. Kogo Hawks powinni wybrać z 10. pickiem?

Z 9. wyborem Suns zdecydowali się na Rona Artesta, który uzyskał 42,5% głosów. Za nim uplasowali się Andrei Kirilenko (30%) oraz Wally Szczerbiak (15%). Kilka głosów dostali również Raja Bell (5%) oraz Corey Maggette, Andre Miller i Jeff Foster (po 2,5%).

Warto poznać sytuację Hawks przed wyborem:

#10 – Atlanta Hawks

Czwarta ekipa Wschodu, która doszła do 2.rundy play-offów 1999, miała aż 4 wybory w drafcie. Żaden z tych wyborów nie był w czołówce, jednak dzień przed draftem oddali swój #21 za #10 dodając do tego Mookie Blaylocka. Hawks mieli wówczas w składzie Dikembe Mutombo, Alana Hendersona, a także Isiaha Ridera oraz Jima Jacksona, których po drafcie oddali. Wydaje się, że Hawks celowali w gracza obwodowego z tym wyborem. 20 lat temu zdecydowali się na Jasona Terry’ego, jednak The Jet został już wybrany w re-drafcie, z #8. Kto zatem byłby najlepszym wyborem dla Atlanty?

Głosowanie, pod tym linkiem, potrwa do jutra (24 lutego) do godz. 9.

Jutro powinno pojawić się też podsumowanie re-draftu 1999, na które już teraz serdecznie zapraszam.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *