Zapowiedź: LeBron zaczyna walkę o kolejne Finały

Dawid Strona Główna Zapowiedzi meczów 1

Finały konferencji czas zacząć! Na pierwszy rzut idzie Konferencja Wschodnia, gdzie batalię o miano najlepszej drużyny wschodu stoczą starzy znajomi: Cleveland Cavaliers oraz Boston Celtics. Początek meczu o godzinie 21:30. Zapraszamy do zapowiedzi.

* Absencje wpisywane są w godzinach przedpołudniowych do czasu rozpoczęcia spotkania status nieobecnych zawodników może ulec zmianie.

1.Boston Celtics (2) – Cleveland Cavaliers (4), 21:30

17. października rozpoczęliśmy sezon 2017/2018. Pamiętacie jakie mecze zostały wtedy rozegrane? Tak się składa, że historia zatoczyła koło, ponieważ liga rozpoczęła zmagania od spotkań pomiędzy Celtics i Cavaliers oraz Rockets i Warriors. Przypadek? Pomimo, że to Boston jest drużyną rozstawioną wyżej, to Cavaliers są faworytami tej rywalizacji. Kontuzje podstawowych graczy Zielonych oraz rosnąca forma Kawalerzystów to 2 podstawowe czynniki takiego stanu rzeczy. Czego możemy się spodziewać po tej rywalizacji? Brad Stevens będzie górował pod każdym względem nad tym gościem, nad którym kiedyś przeszedł Iverson. Jednak jego najlepszy ofensywnie gracz siedzi na ławce z kontuzją i może to stanowić nie lada problem. Irving będzie musiał poczekać rok, aby pokazać Jamesowi, że potrafi liderować, więc może koledzy zrobią mu prezent już w tym sezonie? LeBron James doświadczeniem może obdarzyć całą piątkę Zielonych i będzie chciał kontynuować swoje popisy. Wiecie który zawodnik ma najwięcej posezonowych wygranych przeciwko drużynie Celtics? LeBron James = 21. Obie ekipy morale mają bardzo wysokie, szybkie zwycięstwa w II rundzie na pewno się do tego przyczyniły. Kluczową kwestią dla tej rywalizacji będzie też sprawa gra młodzieży z Bostonu: Tatuma, Browna oraz Roziera. A teraz cyferki. Większe szanse na wygraną w dzisiejszym spotkaniu mają Celtics, jednak Maszyna daje im tylko 56% szans na wygraną. W notowaniach na awans to Cavaliers są faworytem – 60% szans. Po więcej szczegółów dotyczących tej rywalizacji zapraszamy do naszej zapowiedzi tej serii.

Absencje: BOS–Hayward, Irving, Theis, Larkin ; CLE;

Ciekawy matchup:

  • pierwsza piątka Boston Celtics vs. LeBron James

Stan rywalizacji: 0 – 0

Dotychczasowe spotkania w sezonie zasadniczym:

  1. Cleveland Cavaliers – Boston Celtics – (102-99)
  2. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (102-88)
  3. Boston Celtics – Cleveland Cavaliers (99-121)

Komentarze

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *