Ariza w Wizards, Oubre Jr. i Rivers w Suns

Marta Kiszko Newsy 5

Dziś rano informowaliśmy o niedoszłej wymianie z udziałem Suns, Wizards i Grizzlies. Szczegóły całego zajścia znajdziecie tutaj. Memphis Grizzlies nie udało dogadać się z klubami, ale Phoenix z Waszyngtonem dokonali transakcji, wskutek której Trevor Ariza powędruje do stolicy i wspomoże Johna Walla i Bradleya Beala w walce o Playoffy. Do Arizony natomiast Wizards wysyłają Austina Riversa i Kelly Oubre Jr.

Żaden z klubów, biorących udział w wymianie, nie dołożył picku tak, jak planowano w pierwotnej kombinacji trade’u.

Trevor Ariza zostanie w przyszłym sezonie wolnym agentem. Za ten rok zarobi 15 mln dolarów. Po tym sezonie także Austinowi Riversowi skończy się umowa. Z kolei kontrakt Kelly’ego Oubre Jr-a kończy się w 19/20. Zawodnik zostanie wówczas zastrzeżonym wolnym agentem.

Dla Trevora Arizy ta wymiana oznacza powrót do Waszyngtonu, w którym rozegrał dwa sezony w latach 2012-14. Notował wówczas 12.3 punktów, 5.6 zbiórek oraz 2.3 asysty.

5 Komentarze

  1. Ten trade jest jednocześnie szansą na rozwój dla Oubre ,jednak z drugiej strony czeka go ostre tankowanie. Ariza na pewno będzie wzmocnieniem dla Wizards,głównie w def. zwłaszcza podczas nieobecności Howarda .

  2. Phoenix mieli problem na PG i PF – ten trade w niczym nie rozwiązał ich problemów. ŻAL.PL

    1. Dokładnie , nasz Zarząd znów sie ośmieszył … wzmacniamy sie na SG (Booker, Crawford) oraz na SF (JJ , Warren) ja nie wiem cała liga pogrywa z nami jak z dziećmi … a rozgrywajacego jak nie było tak nie ma … a no i te szumne zapowiedzi jak to za Arize chcemy PG oraz Pick Hahaha

  3. Ja pi…dole zwolnili od razu Riversa. Czy ten głaąb nie mógł chwilę poczekać i dostać coś dobrego za Arize. Jaki sens miał ten trade? O wcześniejszym z Memphis naet nie wspomnę.

    1. Kontynuacja patologii … co komu ten Rivers przeszkadzał jak juz go pozyskali to mogli dać mu szanse gorzej niż Melton/Okobo na PG by nie grał … a tak to wychodzi na to ze oddaliśmy Arize za kolejnego względnie młodego grajka na SF gdzie mamy ogrywać JJa … niech ktoś mi to wytłumaczy , jakkolwiek błagam o odrobine sensu

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *