Blake Griffin wypada na dwa miesiące z kontuzją kolana!

Paweł Mocek Newsy 5

Szczęściem w nieszczęściu Los Angeles Clippers mogą nazwać diagnozę kontuzji Blake’a Griffina. Po wielkim zaniepokojeniu wczorajszym urazem swojego silnego skrzydłowego, Clippers otrzymali informacje o zwichnięciu więzadła pobocznego piszczelowego (MCL), które wykluczy go z gry na kolejne dwa miesiące.

Griffin doznał urazu w trakcie poniedziałkowego spotkania przeciwko Los Angeles Lakers, gdy Austin Rivers upadając przygniótł jego kolano. To już kolejny rok z poważnym urazem Griffina. W ostatnich trzech sezonach ani razu nie przekroczył granicy 67 spotkań.

Dla Clippers to już kolejny zawodnik, który wypada z gry z poważnym urazem. Nie mają już Patricka Beverleya (do końca sezonu), Milosa Teodosicia oraz Danilo Gallinariego (nie wiadomo kiedy wrócą).

Griffin w 19 spotkaniach zdobywał średnio 23.6 punktu, 7.9 zbiórki i 5.1 asysty, trafiając 42.5% z gry i 35.3% za trzy punkty.

5 Komentarze

  1. Czyli wymiana Jordana i tanking mode 😉 w sumie w ich sytuacji to najlepszy czas na zmiany – są średniakami a jak mądrze to poprowadzą to za dwa lata mogą być w ciekawej sytuacji 🙂

    1. Niestety racja. Przy wcześniejszych kontuzjach jeszcze była nadzieja, że Blake to jakoś pociągnie, a na późniejszą fazę dwójka kontuzjowanych wróci… Teraz nie widzę dla nich możliwości powalczenia na Zachodzie (zresztą na Wschodzie raczej też by było trudno). No i nie z D. Riversem.

  2. Sporo urazów w tej drużynie. To jest za duży biznes, zeby nie szukać teraz winnych, chociaż faktem jest, ze maja wiele osób kontuzjogennych.

  3. Clippers zaczyna konkurować z Nets w konkursie na więcej kontuzji kluczowych graczy 😀 😀 😀

  4. Hej, przeciez DeAndre jest Allstarem, to sam to pociagnie 😉

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *