Dwane Casey na wylocie?

Marta Kiszko Newsy 1

Pisaliśmy dzisiaj o tym, że być może Masai Ujiri będzie chciał zmienić szkoleniowca po tym, jak Toronto Raptors zaliczyli nieprawdopodobny blamaż, dając się pokonać Cleveland Cavaliers sweepem w Półfinale Konferencji Wschodniej.

Josh Lewenberg z TSN – kanadyjskiej telewizji, która podlega pod ESPN – raportuje, że klub skłania się ku zmianie na stanowisku trenera i najprawdopodobniej będą szukać zastępstwa dla Dwane’a Casey.

Co ciekawe, Casey nadal pozostaje w kategorii nominowanych do statuetki Coach Of The Year. Mogłoby dojść do sytuacji, w której odbierałby nagrodę jako bezrobotny lub w roli szkoleniowca zupełnie innej drużyny. Reporter TSN podkreśla także, że jeżeli rzeczywiście Ujiri będzie szukać nowego coacha, Raptors będą chcieli jak najszybciej pożegnać się z Casey’m, aby umożliwić mu jeszcze podpisanie trenerskiego kontraktu z innym zespołem NBA. Na horyzoncie znajdować się mogą Bucks, Hawks, Pistons, czy Magic.

Porażka w postaci sweepa posadziła Casey’ego na gorącym krześle, mimo tego, że wraz ze swoim zespołem znalazł się na pierwszym miejscu w Konferencji Wschodniej i rewelacyjnie rozwinął młodych zawodników.

Komentarze

  1. Ech… Uważam, że zmiana Coacha nic w Toronto nie da. Dwane Casey zrobił naprawdę świetną robotę rozwijając np VanVleeta. Brakuje 3pt shooterów – w całym GAME 4 Dinozaury oddały 15 rzutów – LeBron Cavaliers (lub jak kto woli Cleveland LeBrons) TRAFILI 12. To nad tym tematem trzeba popracować – inaczej nie będą się liczyć niesamowite wejścia pod kosz DeRozana.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *