Gortat na wylocie z Wizards?

Mateusz Jakubiak Newsy 5

Marcin Gortat od pięciu ostatnich sezonów był podstawowym środkowym Washington Wizards, ale bardzo możliwe, że tegoroczny przerwa między rozgrywkami będzie jego ostatnią w szeregach stołecznej ekipy.

Wiele czynników wpływa na te przewidywania. Polski center wchodzi w ostatni rok swojego pięcioletniego kontraktu. Cały czas utrzymuje dobrą formę, ale jego odejście otworzyłoby szansę występów w pierwszej piątce dla Iana Mahinmiego. Wizards mogą również wybrać środkowego w drafcie, ale istnieje również opcja przehandlowania przez nich piętnastego picku.

Ewentualne odejście Gortata może mieć również związek z wydarzeniem spoza koszykarskich parkietów. Chodzi o wpisy na Twitterze podczas nieobecności kontuzjowanego Johna Walla.

Jeśli nasz rodak miałby odejść z Waszyngtonu, to może to nastąpić już w noc draftu.

5 Komentarze

  1. jakieś typy na tradey i korzystne dla MG lokacje (może ławki contenderów)?

  2. Celtics w miejsce Aarona B , jeśli oczywiście Ainge nie zrobi jakiegoś spektakularnego trade’u po Mo Bambę; ewentualnie razem z pickierm do Hawks w zamian za Schroedera ? Ewentualnie Clippers aby wypełnić lukę po DeAndrzeju

  3. Na GSW nie ma co liczyć. Skoro nie wykorzystują Zazy, to i Gortat się nie przyda.

  4. Hmmm a może tak do Bucks w wymianie za Dellavedovei 2rd pick – kasa się zgadza po obu stronach, Bucks zyskują dobrze stawiającego zasłony centra do S5 który mógłby trochę podszkolić Thona Makera , Wizz natomiast backup dla Walla na PG , 4mln w salary i 2rd pick z którym mogą wyłuskać kogoś do głębokiej rotacji lub użyć w kolejnej wymianie – wg mnie legit 😉

  5. Gortat walczy o Magic chyba tego nie ukrywał, widziałbym go w Memphis 😉 albo w Chinach

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *