Igor Kokoskov nowym trenerem Phoenix Suns

Paweł Mocek Newsy 2

Phoenix Suns poinformowali na swojej stronie internetowej, że ich nowym trenerem zostanie Igor Kokoskov – dotychczasowy asystent Quina Snydera w Utah Jazz.

Kokoskov podpisze ze Słońcami trzyletnią umowę. Suns rozmawiali także z wieloma innymi kandydatami – między innymi z Frankiem Vogelem, Davidem Fizdalem, Stevem Cliffordem i Kevinem McHalem. Zdecydowali się jednak powierzyć stery doświadczonemu trenerowi, który jednak nie ma jeszcze doświadczenia w roli pierwszego trenera drużyny.

Kokoskov dołączył do sztabu trenera Snydera przed sezonem 2015/16 i od tamtego czasu pracował w Jazz. Wcześniej był asystentem w wielu innych drużynach w lidze, wygrywając mistrzostwo z Detroit Pistons w 2004 roku. Oprócz Pistons (2003-2008), pracował także w Los Angeles Clippers (2000-2003), a także właśnie w Phoenix Suns (2008-2013) oraz w Cleveland Cavaliers (2013-2014).

Poza bogatą karierą w NBA, Kokoskov ma za sobą także sukces na arenie międzynarodowej. W ubiegłym roku trenował drużynę Słowenii, która z Goranem Dragiciem i Luką Donciciem wygrała mistrzostwo Europy, po raz pierwszy w swojej historii jako niepodległe państwo.

2 Komentarze

  1. Ciekawy wybór.18 lat w nba i pare w suns.Czyżby Doncic w drafcie, gdyby phx spadło w losowaniu z pierwszego miejsca.Mimo wszystko dalej liczę na wzmocnienie pozycji centra AYTON!

  2. Trzymam kciuki. Mam nadzieję że wycisnie coś z Bendera. A przede wszystkim liczę że już koniec tankowania chociaż zdaje sobie sprawę że o play-off będzie mega ciężko.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *