Labs Raport: Heat pokonali Rockets, Clippers lepsi od Mavs, kontuzja Chrisa Paula

Mateusz Połuszańczyk Strona Główna Wyniki 2

Dzisiaj liga uraczyła nas tylko dwoma spotkaniami, ale jakże zaciętymi. Miami Heat okazali się lepsi od Houston Rockets, zaś Los Angeles Clippers przerwali serię porażek, pokonując Dallas Mavericks. Ponadto urazu nabawił się Chris Paul. Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionej nocy w NBA.

Houston Rockets 99@101 Miami Heat

Miami Heat pokonali Houston Rockets, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Pojedynek lepiej zainaugurowali goście, którzy podczas pierwszej kwarty zaliczyli run 15-4, osiągając szesnastopunktową przewagę, jednak podopieczni Erika Spoelstry nie zamierzali składać broni. W drugiej kwarcie miejscowi popisali się ucieczką 15-7, co prawie całkowicie zniwelowało prowadzenie rywali. Ten fragment starcia przypomniał nam, za czym będziemy tęsknić. Vintage Dwyane Wade!

Na półmetku zawodów rezultat brzmiał 58-53 na korzyść drużyny ze stanu Teksas. Trzecia partia – zwyciężona przez Miami 29-18 – zwiastowała koniec pasma sukcesów Rakiet. Game-winnera równo z ostatnią syreną spudłował Eric Gordon. James Harden zdobył 35 punktów i rozdał 12 kluczowych podań. Brodacz o mało nie przypłacił tej rywalizacji poważnym urazem, ale zdołał powrócić do gry.

Niestety, tyle szczęścia nie miał Chris Paul, który doznał kontuzji nadwyrężenia lewego ścięgna udowego:

Wśród florydzkiej ekipy dobrze prezentowali się Josh Richardson (22pkt, 7ast, 6zb) oraz Tyler Johnson (19pkt). Heat zdominowali strefę podkoszową, gdzie wygrali walkę o zbiórki (63-41) i uzyskali zdecydowanie więcej oczek z pomalowanego (52-20).

Dallas Mavericks 121@125 Los Angeles Clippers

Los Angeles Clippers wygrali z Dallas Mavericks, przerywając serię czterech kolejnych porażek. O ile premierowa odsłona spotkania oscylowała wokół remisu, o tyle w trakcie drugich dwunastu minut zaczęła się zarysowywać przewaga gospodarzy, którzy zwyciężyli w tej części meczu 35-27, by schodzić na przerwę przy korzystnym dla siebie wyniku 65-54. Podczas trzeciej kwarty siły znowu się wyrównały, a prym w zespole przyjezdnych wiódł Luka Doncić, zdobywając 14 z 28 oczek drużyny (32 punkty w całym meczu – rekord kariery). Gdy wydawało się, że goście przejmują inicjatywę w finałowej ćwiartce, podopieczni Doca Riversa wrzucili szósty bieg, uskuteczniając run 15-2, co pozwoliło im ostatecznie zwyciężyć. Danilo Gallinari uzyskał 32 oczka, zaś Lou Williams ukończył rywalizację z 26 punktami.

Z ciekawostek – Luka Doncić został uderzony przez jednego z sędziów prowadzących spotkanie…

…ale to nic w porównaniu do potężnego ciosu, który Salah Mejri otrzymał od Bobana Marjanovicia:

Świąteczna atmosfera w NBA, nie ma to tamto!