Labs Raport: Jokić z game-winnerem i triple-double, 43 punkty Thompsona, super rezerwowi Shamet i Oubre

Mateusz Połuszańczyk Strona Główna Wyniki 0

Dzisiaj liga zaserwowała nam osiem spotkań. Nikola Jokić zanotował triple-double i dał Denver Nuggets zwycięstwo w meczu przeciwko Miami Heat. Philadelphia 76ers wygrali czwartą potyczkę z rzędu dzięki rewelacyjnej postawie Landry’ego Shameta. Kelly Oubre Jr. zapewnił triumf Phoenix Suns, którzy rozprawili się z Sacramento Kings.  Vince Carter doczekał się burzy oklasków od sympatyków Toronto Raptors, zaś Klay Thomspon rozstrzelał New York Knicks. Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionej nocy w NBA.

Indiana Pacers 123@115 Cleveland Cavaliers

Indiana Pacers pokonali Cleveland Cavaliers, odnosząc siódme zwycięstwo w ostatnich ośmiu meczach. Już w pierwszej kwarcie, wygranej 38-16, goście zaliczyli run 29-5. Podczas drugiej odsłony osiągnęli najwyższe 26-punktowe prowadzenie. W ostatniej partii, gdy ucieczką 13-4 popisała się drużyna z Ohio, przyjezdni zaczęli nieco drżeć o wynik, który brzmiał 110-105. Jednak wtedy na wysokości zadania stanęli Thaddeus Young i Victor Oladipo, zdobywając 10 oczek w finałowych dwóch minutach spotkania. Young zakończył starcie z dorobkiem 26 punktów.  Pacers wymusili na oponentach 16 strat piłki, po których osiągnęli 22 oczka.

Washington Wizards 115@132 Philadelphia 76ers

Philadelphia 76ers wygrali z Washington Wizards, triumfując w czwartym kolejnym pojedynku. O ile premierowa odsłona potyczki wyglądała na wyrównaną, o tyle druga część spotkania pokazała, że gospodarzy nie interesuje nic, oprócz zwycięstwa (36-16 w tym fragmencie rywalizacji). Trzecia oraz czwarta kwarta nie przyniosły Czarodziejom zmiany rezultatu. Kapitalne zawody rozegrał rezerwowy Landry Shamet, który uzyskał rekord kariery w postaci 29 punktów (8/14 3PT). Sixers zdominowali strefę podkoszową, gdzie wygrali walkę o zbiórki (49-34), a także zdobyli więcej oczek z pomalowanego (58-40).

Denver Nuggets 103@99 Miami Heat

Denver Nuggets okazali się lepsi od Miami Heat, co dało im szóste zwycięstwo w ostatnich siedmiu spotkaniach. Na przestrzeni całego meczu obserwowaliśmy 20 zmian prowadzenia oraz 12 remisów. Nikola Jokić osiągnął dwudzieste triple-double w karierze (czwarte w bieżących rozgrywkach), notując linijkę: 29 punktów, 11 zbiórek, 10 asyst. Środkowy zespołu z Kolorado trafił też game-winnera na 2.4 sekundy przed upływem regulaminowego czasu gry. Nuggets wygrali walkę o zbiórki (50-38).

Atlanta Hawks 101@104 Tornoto Raptors

Toronto Raptors ograli Atlantę Hawks, odnosząc trzeci triumf z rzędu. W pierwszej partii byliśmy świadkami bardzo emocjonujących scen. Vince Carter otrzymał owacje na stojąco od publiczności zgromadzonej w Air Canada Centre. Kibice, którzy kiedyś mogli go nienawidzić, oddali mu hołd. Najlepszy dunker wszech czasów został obdarowany należytym szacunkiem. Brawo, fani Raptors!

Samo spotkanie było bardzo zacięte (16 zmian prowadzenia i 14 remisów). Dopiero jedna z ostatnich akcji pojedynku przyniosła rozstrzygnięcie. Kawhi Leonard przechwycił piłkę od DeAndre’ Bembry’ego, po czym Kyle Lowry posłał ją w kierunku Serge’a Ibaki, który zakończył sekwencję wsadem. Leonard zanotował świetną linijkę: 31 punktów, 6 asyst oraz 6 przechwytów. Raptors wymusili na rywalach aż 27 strat, dzięki czemu rzucili 32 oczka. Ponadto uzyskali więcej punktów po kontratakach (26-8).

Minnesota Timberwolves 119@117 Oklahoma City Thunder

Minnesota Timberwolves pokonali Oklahomę City Thunder, wygrywając trzeci mecz z rzędu. W pierwszej połowie rewelacyjnie prezentował się Andrew Wiggins, rzucając 24 ze swoich 40 punktów, co sprawiało, że na półmetku zawodów rezultat brzmiał 64-64. W trzeciej kwarcie Dennis Schroder skutecznie sprowokował Jeffa Teague’a, który od razu ruszył do bitki. Schroder został ukarany faulem technicznym, zaś Teague otrzymał dwa techniki, po czym – w nagrodę – udał się przedwcześnie pod prysznic.

Ostatnie posiadanie należało do gospodarzy, ale Russell Westbrook najpierw spudłował zza łuku, by po ofensywnej zbiórce Stevena Adamsa znowu posłać niecelną próbę z dystansu. Timberwolves zdecydowanie częściej meldowali się na linii rzutów osobistych (32/40 FT). Dla porównania Thunder wykorzystali 19 z 26 prób z charity stripe.

W taki oto sposób w szatni świętowano debiutanckie zwycięstwo trenera Ryana Saundersa:

Sacramento Kings 111@115 Phoenix Suns

Phoenix Suns wygrali z Sacramento Kings, przerywając serię sześciu kolejnych porażek. Druga kwarta, zwyciężona 40-18, dawała gościom pełen komfort kontrolowania wydarzeń na parkiecie, ale oni nie potrafili tego wykorzystać. Słońca dogoniły ich w trzeciej partii, którą wygrali 33-14. W finałowej ćwiartce zabawa zaczęła się od początku i skończyła sukcesem drużyny gospodarzy. Znakomicie spisywał się Kelly Oubre Jr., autor 26 oczek. Suns wymusili na przeciwnikach 26 strat piłki, co zaowocowało 33 zdobytymi punktami.

New York Knicks 95@122 Golden State Warriors

Golden State Warriors okazali się lepsi od New York Knicks, doświadczając ich dziesiątą przegraną w ostatnich jedenastu meczach. Kluczowy dla losów pojedynku był zryw 13-0 w wykonaniu Wojowników na zakończenie pierwszej połowy. Pieczęć na wygranej została postawiona w trzeciej partii (33-19 na korzyść Golden State). Klay Thompson zgromadził aż 43 punkty. Warriors rzucali ze skutecznością 51% z gry (14/45 3PT), jednocześnie ograniczając poczynania rywali do 39.8% celnych prób z pola (6/24 3PT).

Charlotte Hornets 109@128 Los Angeles Clippers

Los Angeles Clippers ograli Charlotte Hornets, odnosząc trzeci kolejny triumf. Po zwycięskiej premierowej odsłonie 33-24 gospodarze trzymali przyjezdnych na bezpiecznym dystansie i dowieźli korzystny rezultat do syreny obwieszczającej koniec zawodów. Ogromną rolę odegrali rezerwowi drużyny z Miasta Aniołów: Lou Williams (27pkt, 10ast) oraz Montrezl Harrell (23pkt, 11zb, 5ast). Clippers uzyskali więcej oczek po szybkich kontrach (21-9).

W Los Angeles mieliśmy również akcent ze świata pięściarstwa. Manny Pacquiao i Floyd Maywather: