Miami Heat będą aktywni na rynku wymian

Paweł Mocek Newsy 2

Miami Heat podpisali tego lata kilka wysokich kontraktów i obecnie mają nadzieję, że któryś (albo kilka) z nich uda się oddać przed tegorocznym trade deadline – napisał w swoim artykule na ESPN Zach Lowe.

Heat chcieliby prawdopodobnie pozyskać talent z najwyższej półki, by móc mierzyć się z najlepszymi zespołami Konferencji Wschodniej. To jednak, według źródeł może być bardzo trudne do osiągnięcia już teraz.

Zespół z południowej Florydy ma obecnie aż 6 graczy, którzy zarabiają średnio ponad 12,5 miliona dolarów na sezon. Są nimi Hassan Whiteside, Goran Dragić, Dion Waiters, Kelly Olynyk, James Johnson oraz Tyler Johnson. Trzej z nich – Waiters, Olynyk i J. Johnson podpisali swoje umowy ubiegłego lata.

2 Komentarze

  1. Dodatkowo tego lata umowę przedłużył J. Richardson 42/4. Plotki mówią, że mogą przehandlować Whiteside’a. Niby szaleństwo, ale patrząć bliżej to Adebayo się fajnie rozwija i bardzo dobrze współpracuje z Olynykiem. Whiteside to moc pod koszem, ale nie do konca potrafi sie odnalezc w tym sezonie.
    JJ mimo że gra słabo, to jednak charakterny zawodnik i powinni go zostawić. Mozna pokusic sie o pozbycie sie T.Johnsona (bo za duzo Dźonsonów ;), poniewaz 2 kolejne lata beda mu placic po 19,mln. Za to chetnych nie zabraknie na Winslowa, bo ma fajny kontrakt i niezly potencjał.

  2. Jestem ciekaw jak to rozwiążą, będą musieli się pozbyć z 2 z nich by mieć miejsca na jakaś gwiazdę. Stawiałbym na Waitersa za dużo nie pokazuje jak na „samca alfa” drużyny jak to siebie określił. Tyler dostanie w następnym sezonie 19 mln. Lubię go ale bardzo duże pieniądze jak na jego obecne umiejętności (chyba ze będą myśleć o nowym rozgrywającym wtedy na out powinien wylecieć Dragic). Obawiam się ze może odejść Ellington. Ostatni rok, teraz dostaje coś 6 mln, jest w dobrej formie to może wymagać za dużych pieniędzy. Winslowa z uwagi na niski kontrakt i potencjał oraz Richardsona nie brałbym wogole pod uwagę na oddanie innej drużynie. Za trójkę Waiters Ellington Johnson/Dragic mieli by ok 35 mln do dyspozycji. Można sprowadzić kogoś z topu plus uzupełnić braki jakimś weteranem albo młodziakiem za niewielkie pieniądze.

    Wie ktoś jak wygląd sytuacja z Boshem? Wiem ze rozwiązany kontrakt, ale Jam ma się sprawa poeniedzy? Zapłacili mu cały kontrakt i zwolnili miejsce, obciąża salary cap swoimi 20-ileś tam milionami, czy jakoś rozłożone to maja na kilka lat w salary?

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *