Labs Raport: Bucks lepsi od Rockets pomimo 42 punktów Hardena, Grizzlies przerwali złą passę

Paweł Mocek Strona Główna Wyniki 0

James Harden miał 42 punkty w hicie dnia, ale padł on łupem Giannisa Antetokounmpo. Grizzlies przerwali serię wygranych Spurs, jednocześnie kończąc swoją złą passę. Celtics wygrali po raz czwarty z rzędu, Bradley Beal w pojedynkę wygrał z Sixers, Luka Doncić zrobił show w meczu z Suns, a Kyle Kuzma poprawił swój career-high w punktach, prowadząc Lakers do kolejnej wygranej. Zapraszam na Labs Raport.

Indiana Pacers 108 @ 135 Boston Celtics

135 punktów oraz 32 asysty – dzięki tym dwóm liczbom, Celtics wygrali już po raz czwarty z rzędu. Gospodarze prowadzili od początku spotkania, a w trzeciej kwarcie odskoczyli Pacers na dobre. Marcus Morris i Jaylen Brown zdobyli po 22 punkty, a 20 dodał Jayson Tatum. Celtics w piątym kolejnym meczu przekroczyli granicę 30 asyst. Domantas Sabonis miał 20 punktów i 7 zbiórek dla Indiany, a Victor Oladipo zdobył 17 punktów.

Philadelphia 76ers 106 @ 123 Washington Wizards

Bradley Beal zdobył 14 kolejnych punktów Wizards w czwartej kwarcie i poprowadził swoją ekipę do rewanżu za ich ostatnią porażkę z Sixers. Beal zdobył łącznie 34 punkty. Goście zmniejszyli 26-punktową stratę z trzeciej kwarty do 12 oczek w czwartej, ale nie zdołali zatrzymać gwiazdora Czarodziejów. Otto Porter dodał 23 punkty dla Wizards, którzy mają bilans 4-3 od czasu operacji Johna Walla. Joel Embiid miał 35 punktów i 14 zbiórek, ale jego zespół popełnił aż 23 straty. Sixers przerwali 4-meczową serię wygranych. Jimmy Butler zdobył 23 punkty.

Atlanta Hawks 100 @ 116 Brooklyn Nets

Nets przegrywali 19 punktami na początku spotkania, ale zdołali do niego wrócić i w przekonywujący sposób pokonać Hawks. Jastrzębie miały taką przewagę jeszcze w drugiej kwarcie, ale od tamtej pory inicjatywę przejęli już gospodarze. D’Angelo Russell miał 23 punkty, a 17 dodał DeMarre Carroll. Nets wygrali 8 z ostatnich 9 spotkań na własnym parkiecie. 30 punktów i 14 zbiórek dla gości miał John Collins, a 17 oczek dodał Trae Young.

Milwaukee Bucks 116 @ 109 Houston Rockets

W pojedynku faworytów do zdobycia nagrody MVP więcej punktów zdobył James Harden, ale najważniejsze – a więc zwycięstwo – trafiło do Giannisa Antetokounmpo. Grek miał 27 punktów i 21 zbiórek, podczas gdy Harden miał 42 punkty, po raz szósty w ostatnich ośmiu meczach przekraczając granicę 40 oczek. Bucks prowadzili 13 punktami w czwartej kwarcie i choć gospodarze wrócili do meczu, to Antetokounmpo ostatecznie doprowadził do wygranej Kozłów. Malcolm Brogdon miał 24 punkty. Dla Rockets, 18 punktów i 13 zbiórek miał Clint Capela.

San Antonio Spurs 86 @ 96 Memphis Grizzlies

Przed spotkaniem obie drużyny zaliczały odmienne serie – Spurs mieli 5 wygranych z rzędu, a Grizzlies 6 kolejnych porażek. Obie drużyny przerwały swoje passy. Niedźwiadki zatrzymały przyjezdnych na 31 punktach w pierwszej połowie, a w trzeciej ich przewaga wynosiła już 16 oczek. Marc Gasol miał 26 punktów i 14 zbiórek po dwóch kolejnych meczach z zaledwie jednocyfrową zdobyczą punktową. Marco Belinelli i Bryn Forbes mieli po 14 punktów.

Cleveland Cavaliers 124 @ 140 New Orleans Pelicans

Cavaliers trafili 8 pierwszych rzutów za 3 punkty i zbudowali 13-punktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie, ale nawet to nie wystarczyło do przerwania ich serii porażek. Pelicans zaczęli ich gonić w drugiej ćwiartce, a dzięki 81 punktom (25/37 z gry) w całej drugiej połowie wybili gospodarzom z głowy zwycięstwo. Anthony Davis miał 38 punktów i 13 zbiórek, w tym 18 w samej trzeciej kwarcie. Cavaliers przegrali już po raz 11 z rzędu. Jordan Clarkson zdobył 21 punktów.

Phoenix Suns 94 @ 104 Dallas Mavericks

Luka Doncić ponownie dał show kibicom w Dallas i tym razem wystarczyło to do wygranej. Mavericks przerwali 7-meczową serię porażek. Doncić miał 30 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty. Suns prowadzili 8 punktami w pierwszej połowie, ale trzecią kwartę Mavs wygrali 32-19, przejmując kontrolę nad meczem. Harrison Barnes dodał 17 punktów dla Mavs. T.J. Warren zdobył 20 punktów dla Suns, którzy przegrali po raz 7. w ostatnich 8 meczach.

Orlando Magic 93 @ 106 Utah Jazz

Jazz przyjechali na mecz dopiero w drugiej połowie, ale udało im się pokonać Magic. Gospodarze przegrywali w pierwszej nawet 21 punktami, ale już w trzeciej kwarcie zniwelowali całą stratę runem 25-3, zatrzymując w niej Magików na 12 zdobytych punktach. Donovan Mitchell miał 33 punkty i 7 asyst, a Jazz wygrali 3 z ostatnich 4 spotkań. D.J. Augustin zdobył 23 punkty, a Nikola Vucević dodał 20 punktów i 8 zbiórek.

Chicago Bulls 112 @ 124 Portland Trail Blazers

Nie był to blow-out, ale Blazers udało się spowodować piątą kolejną porażkę Bulls. W trzeciej kwarcie uzyskali 10-punktowe prowadzenie, które potem kontrolowali do samego końca. C.J. McCollum zdobył 24 punkty, a Jusuf Nurkić dodał 18 punktów i 8 zbiórek. Blazers wygrali już po raz trzeci z rzędu. Wendell Carter Jr. miał 22 punkty dla Byków, które rozpoczęły 5-meczową serię spotkań wyjazdowych.

Detroit Pistons 100 @ 113 Los Angeles Lakers

Trzech kwart potrzebował Kyle Kuzma do zdobycia najlepszych w karierze 41 punktów. 22 z nich miał w trzeciej kwarcie, w której Lakers powiększyli swoje prowadzenie z połowy spotkania do dwucyfrowej różnicy. Jeziorowcy poprawili swój bilans bez LeBrona Jamesa do 3-5. Michael Beasley zdobył 15 ze swoich 19 punktów w czwartej kwarcie. Dla Pistons 16 punktów miał Blake Griffin. Tłoki przegrały już 3 spotkania z rzędu.